Kierował autem mając prawie 3 promile

2020-05-29 09:56:29(ost. akt: 2020-05-29 09:57:24)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Funkcjonariusze giżyckiej drogówki interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy, który mając blisko 3 promile alkoholu wsiadł za kierownicę VW Passata. 56-latek jechał ,,wężykiem” stwarzając poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Na niewłaściwe zachowanie pijanego kierowcy zareagował świadek, który powiadomił policję. Teraz kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Wczoraj (28. 05. 2020 r.), około godz: 10:30 dyżurny giżyckiej komendy skierował patrol policji na interwencję, gdzie z Giżycka w stronę Kętrzyna miał jechać ,,wężykiem” VW Passat. Policjanci zatrzymali auto w m. Sterławki Małe. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu. 56-latek został zatrzymany i dowieziony do giżyckiej komendy, gdzie zostało przeprowadzone badanie na stan trzeźwości. Okazało się, że kierowca miał blisko 3 promile alkoholu.


Teraz 56-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat oraz wysoka grzywna w drodze postępowania sądowego.
źródło: KPP Giżycko


W piątkowym(29 maja) wydaniu m.in.


Dziki spacer po ZatorzuPochwała dzika
My, Polacy generalnie zwierzęta kochamy, tyle że jakoś tak wybiórczo. Karpia na Wigilię mordujemy bez skrupułów. Nasz sposób na dzikie krowy — to wybić je do nogi. I mamy problem z dzikiem. A może jednak dzik z człowiekiem?

Sąsiad, na którego można liczyć
Dobrych informacji nigdy za wiele, a już szczególnie, kiedy mamy pandemię. Tym większe brawa dla tych, którzy w tym trudnym czasie, pamiętają o innych, spiesząc z konkretną pomocą, realnym wsparciem. A gdy jeszcze robią to od lat, tym brawa większe.


[/highlight]