Dzień Matki. Dziś świętują najważniejsze kobiety w naszym życiu

2020-05-26 07:53:27(ost. akt: 2020-05-26 08:19:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska" - pisał Józef Ignacy Kraszewski. 26 maja to świetna data, by za tę doskonałą miłość podziękować.


Przypominamy, że w dzisiejszym (26 maja) wydaniu na łamach Gazety przedstawiamy naszym Czytelnikom kilka wspaniałych Matek. Są bohaterkami nie tylko dla swoich rodzin, ale i dla innych, bo przeczytacie u nas dzisiaj np. o Annie Tyllo z Tuławek, która zawodowo spełnia się jako pielęgniarka, i o Katarzynie Ptaszyńskiej, która na co dzień jest też chirurgiem, a która nam opowiedziała o swojej drodze do bycia mamą trojga adoptowanych dzieci.

Za sprawą naszych dziennikarzy poznacie też panią Grażynę Nadrowską, mamę i babcię. Włożyła ona całe serce w wychowanie dwóch córek, z których jedna zmaga się z 4-kończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym.

Joanna Murzyn, założycielka jednej z najpopularniejszych facebookowych grup dla matek z Olsztyna, przekonuje nas z kolei, jak wiele wsparcia dają sobie mamy w internecie, a nasz redakcyjny kolega, Stanisław Kryściński, przedstawia historię swojej mamy i innych kobiet ze swojego rodu.

Żeby nie było tak kolorowo, przyjrzeliśmy się też mniej udanym relacjom z mamami. I tymi w realnym życiu, i tymi w serialach.

A to naprawdę nie koniec "mamowych" tematów w dzisiejszej Gazecie Olsztyńskiej. Na naszych łamach czeka na naszych Czytelników jeszcze wiele innych kobiet, które opowiadają o swoim macierzyństwie.

Zachęcamy do lektury!Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (26 maja) wydaniu m.in.


Wodomierz policzy opłatę za śmieci
Jeśli radni się zgodzą, to Olsztyn czeka rewolucja w naliczaniu opłat za śmieci, za które będziemy płacić w zależności od zużytej wody. Robi tak coraz więcej samorządów, bo ludzie migają się od płacenia za wywóz odpadów.

Joanna Murzyn z mężem Damianem oraz dziećmi: Luizą i Beniaminem Koniec beki z mamuś na Facebooku
Za sprawą społecznych animozji, internetowe matki mają wizerunek roszczeniowych i żyjących z zasiłków. Internauci robią więc sobie z nich „bekę”, czyli żarty. Słusznie? Pytamy o to Joannę Murzyn, założycielkę facebookowej grupy „Pozytywne Mamuśki Olsztyn”.

Bogumiła z ŁataczówPo kądzieli historia pisana
Dzień Matki, święto matki każdego z pokoleń, które dawniej żyło. Tak przynajmniej jest w moim domu, w którym rodzinną historię matek dokumentują zdjęcia i wspomnienia. To okazja do wspomnienia i babci, i prababci, i praprababci.Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bożena #2925906 | 37.30.*.* 26 maj 2020 22:33

  Skończcie już gloryfikować te polskie mopsiary! A kiedy docenicie ojców, którzy pracują na swoje gwiazdy, na lakiery do ich pazurów, a one zdradzają, pyskują, ignorują, oskarżają, prowokują i znęcają się coraz częściej nad mężami!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Wspomnienie o Matce #2925533 | 83.9.*.* 26 maj 2020 09:40

  Dałaś nam życie i miłość bez granic ,uśmiech nadzieję , spokój i oparcie ., nic w zamian nie chcąc , tak po prostu za nic, dałaś dłoń przyjazną i na łez otarcie. Chowałaś skrycie swe najgłębsze smutki ,za parawanem zmarszczek i rąk spracowanych , dla Ciebie zaw3sze dzień był zbyt za krótki , bo żyłaś dla nas , najdroższych , kochanych. Dziś gdy Cię nie ma pamięć pozostała , co całe lata i wieki trwać będzie , i choćby skała na skale kiedyś nie została , Ty w pamięci naszej pozostaniesz wszędzie. Dziś tylko garstkę łeż uronić mogę , dla Ciebie mamo mój dar najcenniejszy , obmywa serce z żalu , gdy ściska na trwogę , łagodzi ból duszy , choćby był największy. Pamiętam Różo , róż. zostawiam kwiat. Pamiętam Serce serc , zostawiam myśl. Pamiętam Matko najdroższa , zostawiam Pamięć.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Babcia 7 dzieci #2925500 | 188.147.*.* 26 maj 2020 09:00

  Wszystkim normalnym mamom wszystkiego najlepszego!!! Jednak coraz więcej niestety jest mam-psychopatek, które kochają miłością patologiczną i zaborczą do tego stopnia, że alienują dzieci od ich ojców, pomimo tego że dzieci ojców kochają, tęsknią za nimi... Biedne dzieci! Problem jest naprawdę duży i przemilczany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wot #2925499 | 83.9.*.* 26 maj 2020 08:58

   Słowo "MATKA" jest najświętszym jakie znam. Bardzo kochałem i szanowałem moją Mamę . Dowodem jest fakt, że NIGDY PRZEZE MNIE NIE PŁAKAŁA.

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Twoja Stara #2925490 | 79.190.*.* 26 maj 2020 08:24

    Synek gdzie kwiaty ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz