Podczas prac remontowych ukradł znajomemu kartę płatniczą

2020-05-25 12:01:53(ost. akt: 2020-05-25 12:08:05)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci z Dywit wyjaśnili okoliczności i ustalili sprawcę kradzieży i kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Okazało się, że ofiarą przestępstwa w tym przypadku padł znajomy 34-latka. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że sprawca kradzieży był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 137 dni pozbawienia wolności.
Zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa do Posterunku Policji w Dywitach wpłynęło na początku maja i dotyczyło kradzieży karty płatniczej oraz włamania na konto bankowe. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze, którzy szybko ustalili i zatrzymali sprawcę obu przestępstw.

Okazał się nim 34-letni znajomy zgłaszającego, który najpierw poprosił pokrzywdzonego o pomoc w wykonaniu remontu jego mieszkania a następnie w trakcie prac budowlanych pod jego nieobecność i z otwartego samochodu ukradł kartę płatniczą. 34-latek, za pomocą skradzionej karty dokonał płatności zbliżeniowej w jednym ze sklepów. Pokrzywdzony od razu, gdy się zorientował, że padł ofiarą przestępstwa zgłosił sprawę policjantom z Dywit.

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 34-latek był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary 137 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo w związku z naruszeniem miru domowego.

34-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamanie do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do aresztu.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (25 maja) wydaniu m.in.


zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuNajmłodsi wracają dziś do szkół
Od dziś częściowo zostały odblokowane zajęcia w szkołach. Sposób ich prowadzenia zależy jednak od dyrektorów, więc każda placówka może organizować zajęcia trochę inaczej. Brak szczegółów nie pomaga w ich organizacji.

Majówka nad jeziorem Ukiel Olsztyn szykuje się do sezonu
W środę odbędzie się sesja Rady Miasta, którą zdominuje przygotowanie Olsztyna do sezonu letniego. Na tapecie są OSiR, instytucje kultury czy oświata. Ale i tak wszystko to jedna wielka niewiadoma, bo epidemia może pozmieniać plany.

Sondaż: chcemy handlu w niedzielę
Czy sklepy znowu będą otwarte w niedziele, a przynajmniej do końca roku? Chce tego co drugi z nas. To niewykluczone, bo pandemia zmieniła wszystko, także handel i nasze spojrzenie na pracę i zakupy w siódmym dniu tygodnia.
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dobry Znajomy #2925418 | 93.231.*.* 25 maj 2020 22:48

    Dzisiaj nikogo nie mozna samego w mieszkaniu pozostawic , bo nawet dobry znajomy potrafi cie okrasc !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Dobry Znajomy #2925416 | 93.231.*.* 25 maj 2020 22:48

    Dzisiaj nikogo nie mozna samego w mieszkaniu pozostawic , bo nawet dobry znajomy potrafi cie okrasc !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz