Zaatakował sąsiada. Ukradł mu pieniądze i telefon komórkowy

2020-05-21 14:15:00 (ost. akt: 2020-05-21 15:51:31)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci z Dobrego Miasta wyjaśnili okoliczności rozboju i zatrzymali podejrzanego. Według ustaleń funkcjonariuszy 23-latek, po tym jak zaatakował metalową pałką pokrzywdzonego, zabrał mu pieniądze i telefon komórkowy. Policjanci przedstawili mu zarzut dokonania rozboju, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z Dobrego Miasta wyjaśnili okoliczności rozboju, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Dobre Miasto w połowie maja 2020 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia 23-latek na ulicy zaczepił swojego o rok młodszego sąsiada, a następnie w trakcie rozmowy zaatakował go, bijąc metalową pałką po całym ciele. Sprawca ukradł mu pieniądze oraz telefon komórkowy, po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście, którzy w zaledwie kilkadziesiąt godzin od zdarzenia ustalili sprawcę przestępstwa i miejsce jego przebywania.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 23-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (21 maja) wydaniu m.in.


Cena paliw w dółKoniec taniej benzyny
Paliwo nadal jest sporo tańsze niż przed pandemią, ale eksperci przewidują stopniowy wzrost cen na stacjach, co zresztą już widać.

przedszkole Koronalojalki coraz bliżej Olsztyna
Oświadczenia mają zmienioną formę, bo podpisywać je będą nie tylko wychowawcy, ale i rodzice. Poza tym konsultacje ogłoszone przez MEN mają być nielegalne, a nauczyciele nie dostaliby za nie pieniędzy. Co dalej z chaosem w szkołach?


Rejestruj się online
Zakazy związane ze stanem pandemii niejednemu zabrały pracę. W Olsztynie ponad 500 osób trafiło na bruk. Kiedy idą do pośredniaka, trafiają na zamknięte drzwi. Sprawdziliśmy, co ma robić bezrobotny, żeby zarejestrować się w Urzędzie Pracy.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paweł #2923932 | 37.47.*.* 21 maj 2020 18:01

  No poprostu deb..

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. wertgyh #2923913 | 77.111.*.* 21 maj 2020 17:08

  desperogłupota...?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. x #2923901 | 88.156.*.* 21 maj 2020 16:36

  Kilkadziesiąt godzin na ustalenie sprawcy, sąsiada poszkodowanego, trudna sprawa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)