Dobre Miasto otrzymało nową karetkę [ZDJĘCIA]

2020-05-18 14:55:57(ost. akt: 2020-05-18 15:15:47)

Autor zdjęcia: Powiat Olsztyński

Na ten dzień dobromiejski szpital długo czekał. Starania dyrekcji oraz starosty olsztyńskiego przyniosły efekt w postaci nowe, nowoczesnej, wyposażonej karetki. Jej zakup umożliwiła dotacja wojewody warmińsko-mazurskiego.
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście ze względu na specyfikę terenu, jaki obsługuje, potrzebuje niezawodnego ambulansu. – Tutejszy zespół ratownictwa medycznego zapewnia pomoc w nagłych wypadkach ponad czterdziestu tysiącom mieszkańców na obszarze prawie 750 km2.

Zgodnie z Wojewódzkim Planem Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego działa w gminach Dobre Miasto, Dywity, Jonkowo, Świątki i Lubomino z sąsiedniego powiatu lidzbarskiego. Karetka musi dojechać do rozproszonych po tak dużym terenie osad, wsi i innych miejscowości, a w przypadku wysłużonego pojazdu nie jest łatwe – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Do tej pory ratownicy korzystali z obecnie 9-letniego ambulansu. – To pojazd Mercedes Benz 319 Sprinter mocno już wyeksploatowany, z przebiegiem 430 tys. km. Jest awaryjny, a koszt jego utrzymania coraz wyższy. Dlatego bardzo się cieszymy, że po kilku latach nasze prośby zostały zwieńczone nową karetką. To dobry, nowy, nowoczesny i wyposażony w zabudowę medyczną oraz nosze samojezdne samochód, który zapewni nie tylko komfort pracy zespołowi ratowników, ale także lepszy dostęp do świadczeń ratunkowych i bezpieczeństwo samym pacjentom – cieszy się Mariusz Szubert, dyrektor ZZOZ.

Karetka kosztowała 443 tys. zł, z czego 400 tys. zł pokryła dotacja celowa wojewody warmińsko-mazurskiego z puli środków Ministerstwa Zdrowia.

Co się stanie ze starą karetką? Nadal będzie służyć szpitalowi, ale w celach awaryjnych lub do transportu pacjentów. Podobną – transportową funkcję pełni też karetka, którą starosta pozyskał w ubiegłym roku z partnerskiego Powiatu Osnabrück.Źródło: Powiat Olsztyński


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (18 maja) wydaniu m.in.


Przepisy są ważniejsze od ludzi
Dramat 89-letniej Teresy Balcerzak z Olsztyna. Dwa miesiące temu zmarł jej maż. Kobieta z demencją i na wózku inwalidzkim musiała pojechać do banku, żeby jej syn mógł opłacać jej rachunki. Dlaczego? Bo, takie są przepisy.

Marta TrawczyńskaBędą pozwy o odszkodowanie
Jest już pierwszy pozew o odszkodowanie od Skarbu Państwa za straty spowodowane w wyniku zamrożenia gospodarki. Coraz więcej przedsiębiorców rozważa taką drogę, bo wyniku obostrzeń rząd wpędził ich w tarapaty finansowe.

Zadawajcie nam mniej lekcji
Nie mamy na nic czasu, tylko lekcje - skarżą się uczniowie. Mają więcej pracy niż przed pandemią, dlatego przewodniczący młodzieżowych rad miast z całej Polski apelują o to, by mniej zadawać. Do apelu przyłączyła się rada z Iławy.


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #2923262 | 37.47.*.* 20 maj 2020 09:56

  xyz

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Andrzej Adamowicz #2922906 | 83.31.*.* 19 maj 2020 13:17

  "Karetka kosztowała 443 tys. zł, z czego 400 tys. zł pokryła dotacja celowa wojewody warmińsko-mazurskiego z puli środków Ministerstwa Zdrowia." Gzie w tym miejscu zasługa Pana Abako?. Jak zwykle grzeje się ciepłem do , którego nie powinien mieć dostępu. Dziennikarz rozmawia ze Starostą, zamiast z Wojewodą - bardzo ciekawe? Bardzo jestem ciekaw, czy ten artykuł został kupiony z budżetu Starostwa Powiatowego w Olsztynie, a jeżeli tak to w jakim celu? Panie Abako, może Pan na to pytanie odpowie? Wiem, że nie - cóż PAN I WŁADCA!!! Pozdrawiam Andrzej Adamowicz

  odpowiedz na ten komentarz

 3. malomioasteczkowe #2922777 | 89.228.*.* 19 maj 2020 09:29

  rozsiewacze wirasa, pozarazaja ludzi by blysnaC JAK ostry cien mgly

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Van #2922727 | 79.187.*.* 19 maj 2020 08:26

  A gdzie klecha z kropidłem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. X #2922582 | 37.47.*.* 18 maj 2020 20:45

  Szok - Ponad 5,5 mln zł zapłaciliśmy za dwie wyłonione w przetargu limuzyny, które niczym gwiazdkowy prezent dostarczono do Biura Ochrony Rządu tuż przed Wigilią. Konkurentów pokonało Audi, które przebiło Mercedesa. Na limuzynach mających zapewnić bezpieczeństwo najważniejszym osobom w państwie nie ma co oszczędzać, ale cena za dwa auta robi wrażenie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)