Skarga sędziego Pawła Juszczyszyna odrzucona

2020-05-14 10:59:20 (ost. akt: 2020-05-14 11:33:44)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nie zajmie się skargą na decyzję ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o odwołaniu sędziego Pawła Juszczyszyna z delegacji - informuje portal wp.pl.
Jak informuje portal, z orzeczenia sądu wynika, że działanie prokuratora generalnego dotyczące odwołania sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie z delegacji w Sądzie Okręgowym było aktem kierownictwa wewnętrznego z zakresu administracji sądowej.

"Sprawy wewnętrzne administracji sądowej nie podlegają regulacjom kodeksu postępowania administracyjnego, nie dotyczą bowiem statusu sędziego jako obywatela” - cytuje fragment rozporządzenia wydanego przez Sąd Administracyjny w Warszawie Dziennik Gazeta Prawna.

Sędzia Paweł Juszczyszyn zamierza złożyć skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Przypomnijmy, olsztyński sędzia został odwołany z delegacji po tym, jak zażądał od Kancelarii Sejmu opublikowania list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. >>> Pytał Kancelarię Sejmu o KRS. Nie będzie już sędzią sądu okręgowego


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.

Będą nowe fotoradary
Na ulicach niebawem pojawią się nowe fotoradary i kamery do wyłapywania kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Przybędzie też nieoznakowanych pojazdów z rejestratorami.

Wreszcie pójdziemy do fryzjera!
Od 18 maja będziemy mogli już pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wczoraj trzeci etap znoszenia obostrzeń. Tymczasem niektórzy przedsiębiorcy rozważają pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa.

Wiemy, jak wygrać z wirusem
O tym, czy i jak Warmia i Mazury są przygotowane na dalszą walkę z zagrożeniem epidemiologicznym, czy przestrzegamy zakazów i kto jest bohaterem tego czasu, rozmawiamy z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim.
Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #2920824 | 5.172.*.* 15 maj 2020 10:00

  Ludzie opanujcie się w osądzaniu innych. Jak można tak pisać o kimś kogo się osobiście nie zna i wie tyle ile środki przekazu o nim piszą i mówią????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. babcia #2920604 | 83.28.*.* 14 maj 2020 19:38

  Czyżby olsztyński celebryta nie znał prawa? Bo skargę to też trzeba umieć dobrze napisać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 3. czy? #2920396 | 83.5.*.* 14 maj 2020 13:06

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Obecnie w Polsce żaden sędzia nie może się odwołać, ale za to może robić co chce i jak mu się podoba jeżeli jest namaszczony przez PiS. Zaradkiewicz jako czeladnik Nawackiego jak dotychczas na fali, ale należy pamiętać, że fale rozbijają się o brzeg nawet marnego jeziorka.

 4. Hi #2920390 | 188.29.*.* 14 maj 2020 12:47

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Pis bolszewickie sąd w calej krasie. Wystarczyło, że pisofski BMW Nawacki wykonał telefon do kogo trzeba. Jedno jest pewne, w wolnej Polsce pisbanda odpowie za wszystkie przestepstwa. Cela + zbliża sie do nich wielkimi krokami.

 5. Zimny Lech #2920374 | 109.70.*.* 14 maj 2020 12:14

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Czerwone PiSSowskie bydło od razu zaczęło szczekać :-D tu chyba stały zespół pod różnymi nickami dyżuruje, nie?