Dwa tysiące certyfikowanych maseczek trafiło do szpitala 

2020-05-12 11:16:07(ost. akt: 2020-05-12 11:20:25)

Autor zdjęcia: UM Działdowo

Burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński przekazał na ręce dyrektora działdowskiego szpitala, Ireneusza Weryka dwa tysiące certyfikowanych maseczek. Jak mówi burmistrz nie jest to koniec pomocy. Już niedługo szpital otrzyma od miasta kolejny sprzęt medyczny
— Przekazaliśmy dzisiaj certyfikowane maseczki, które zostały dostarczone do Gminy Miasto Działdowo od naszego chińskiego partnera Sieci Miast Cittaslow. Dwa tysiące maseczek przekazaliśmy dla szpitala. Jest to taka forma podziękowania, za to co działdowski szpital, lekarze, pielęgniarki, pracownicy i cała obsługa robią dla mieszkańców, nie tylko naszego miasta, ale i naszego powiatu. Dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie — mówi burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. — Naszym obowiązkiem jest wspierać działania szpitala także w sposób finansowy. Dlatego chciałem podkreślić, że nie kończymy pomocy tylko na tych maseczkach. Już pracujemy nad tym, aby niebawem przekazać kolejną pomoc. Będzie to już poważniejszy zakup. Mam tutaj na myśli defibrylator, który zostanie przekazany do naszego szpitala. A szpital już będzie wiedział, co z tym sprzętem medycznym zrobić. Chciałem raz jeszcze podziękować, bo miasto Działdowo jest białą plamą jeżeli chodzi o zakażenia koronawirusem, możemy czuć się bezpiecznie

Dyrektor szpitala w Działdowie bardzo dziękuje za okazaną pomoc.

— To jest sprzęt ochrony osobistej najwyższej klasy, służący ochronie pracowników, którzy bezpośrednio stykają się z osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem — mówi dyrektor Ireneusz Weryk. — Bardzo dziękujemy mieszkańcom Działdowa, ich władzom samorządowym i gospodarzowi miasta, panu burmistrzowi za okazywaną pomoc, która ma już od dłuższego czasu wymiar nie tylko rzeczowy, ale i finansowy. Pomoc służy przede wszystkim mieszkańcom i ich bezpieczeństwu, ale i temu, żeby szpital nadal działał w sposób właściwy. I jak najszybciej wznowił świadczenie wszystkich usług w formie, jaka miała miejsce przed wystąpieniem epidemii. To i wszystkie działania nasze i pana burmistrza służą temu celowi, który jest ważny dla mieszkańców działdowszczyzny.

— Są to maseczki typu P2, sprowadzone bezpośrednio z od producenta z Chin. Dla Działdowa przypadło tych maseczek trzy tysiące. Dwa tysiące trafiło do szpitala, a tysiąc mamy do dyspozycji burmistrza Grzegorza Mrowińskiego — dodał wiceburmistrz Działdowa Andrzej Wiśniewski.


UM Działdowo

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec pyta burmistrza #2919766 | 37.47.*.* 13 maj 2020 05:48

    Jak nazywa się to chińskie miasteczko partnerskie? Ile kosztowały te maseczki i kto i gdzie je panował do samolotu? Jaki koszt "atestowanych maseczek" kto wydał atest? Czy pochodzà z tego samego transportu co rządowe? Chiny wypuściły na cały świat wirusa i teraz z wielkie przyjaźni sprzedają nam maseczki. To się nazywa chińszczyzna. A nasz pryncypał chwali się tym jak partia rządzącawyborami których nie było.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Biki #2919655 | 176.103.*.* 12 maj 2020 20:27

    Kto w tych maskach stoi na focie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz