Polska na wyborczym zakręcie

2020-05-12 07:03:28(ost. akt: 2020-05-12 07:25:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie, to dziś pytanie bez odpowiedzi. Są tylko spekulacje polityków, bardziej lub mniej mniej prawdopodobne. Ale wciąż są to tylko dywagacje, choć często przewija się data 28 czerwca.
Wciąż nie wiemy, kiedy będziemy wybierać prezydenta RP. Nie wiemy też na jakich zasadach. Nie wiemy też, spośród kogo przyjdzie nam wybierać. Takiego wyborczego zamieszania nie było od początku III RP. Choć ten obraz jest nieco jaśniejszy po niedzielnej uchwale Państwowej Komisji Wyborczej. PKW przyjęła uchwałę, w której stwierdziła, że w wyborach prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów. PKW wskazała, że fakt ten równoważny jest w skutkach z przewidzianym w art. 293 ust. 3 Kodeksu wyborczego brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów.


Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.We wtorkowym (12 maja) wydaniu m.in.

Koronawirus jest jak walec
Dobrze to już było — to najkrótsza ocena tego, co dziś dzieje się w gospodarce. Pandemia kończy prawie trzy dekady wzrostu gospodarczego w Polsce. Ekonomiści szacują, że w tym roku nasza gospodarka skurczy się o 4,3 proc.

Najważniejsze, że są klienci
Minął tydzień od otwarcia galerii handlowych. Ruszyliśmy do nich chętnie, bo w sumie oba największe centra handlowe odwiedziło w tydzień 100 tys. klientów. Dlatego galerie przyznają, że nie jest źle, choć... mogłoby być lepiej.

Polska na wyborczym zakręcie
Kiedy odbędą się wybory prezydenckie, to dziś pytanie bez odpowiedzi. Są tylko spekulacje polityków, bardziej lub mniej mniej prawdopodobne. Ale wciąż są to tylko dywagacje, choć często przewija się data 28 czerwca.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. C#@12yt #2919519 | 5.173.*.* 12 maj 2020 15:18

  Burzę się na zamordystyczne poczynania PIS. Jednocześnie popieram ich socjalną politykę chociaż rozrzutną /bo po co bogatym 500 + ? /. Ale gdy przypomnę sobie neoliberalną politykę PO, ich "nic nie robienie" bo samo się ureguluje, ich ciepłą wodę z kranu, ich mafijny sposób rządzenia i związki z "rekinami biznesu", umarzanie podatków swoim, ograniczanie praw pracowniczych i umowy śmieciowe -"tylko na dwa lata", podwyższony VAT też "tylko na dwa lata" to nie chcę ich powrotu do władzy. I tak, ja wyborca wylądowałem z ręką w nocniku bo nie ma nikogo uczciwego, szanującego Konstytucję i prawa człowieka, na którego mógłbym oddać mój głos przekonany o dobrym wyborze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jam Marsz. Józef Piłsudski #2919391 | 83.9.*.* 12 maj 2020 11:16

   Panowie, ja widzę rzeczywistość taką jaka ona jest . Wśród Was kogoś takiego nie ma . Jeżeli taki ktoś nie znajdzie się , Polski za 10-lat może nie być. Konkurencja Partyjna poszła u nas od pierwszej chwili istnienia państwa tak dziwacznie i tak daleko , a zarazem z taka ilością kłamstwa i łajdactwa , że od razu zaczęło się tworzyć to , co nazwałem " cloaca maxima ". Każde nadużycie , każde łajdactwo było dobrym tylko wtedy gdy robił je członek partii własnej, złym zaś tylko wtedy gdy robił to członek innej partii" . Staję do walki -tak jak poprzednio- z głównym zlem tego Państwa : panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści". ps. już czas byście poszukali kogoś kto powie Wam to samo....Prawdę ..i przywróci normalność., zastanówcie się mocno póki jeszcze można !

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  2. stan #2919385 | 62.227.*.* 12 maj 2020 11:04

   O dacie wyborow zadecyduje towarzysz Kaczynski i wtedy towarzyszka Widek poda to do wiadomosci ciemnego ludu!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. fol #2919350 | 31.0.*.* 12 maj 2020 10:10

    to że wybory się nie odbyły to zasługa partii oszustów miałem na nie nie iść a teraz pójdę aby dać czerwoną kartkę kłamcom z partii oszustów

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. yt #2919320 | 81.190.*.* 12 maj 2020 09:09

     Jedno wiem na pewno. Do 10 maja Koalicja Obywatelska czyli PO była zdecydowanie przeciwko wyborom, krzyczeli na lewo i prawo, że 10 maja nie moga sie odbyć bo jest Koronawirus i to niebezpieczne. Teraz zarzucają, że wybory sie nie odbyły i też im źle. Tym swoim postępowaniem przegieli. Stracili zupełnie moje poparcie. Teraz zagłosuję celowo na przeciwnika by pogrążyć to całe PO

     odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

     Pokaż wszystkie komentarze (6)