Obywatelskie zgłoszenie w Lubawie. Pijany kierowca stracił prawo jazdy

2020-05-11 11:01:50(ost. akt: 2020-05-11 11:04:59)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie – te warunki muszą być spełnione, by podróż samochodem mogła przebiec bezpiecznie. Niestety wśród wielu kierowców, którzy o tym pamiętają, są też tacy, którzy za nic mają powyższe zasady. To wobec nich najczęściej interweniują policjanci, dążąc do tego, by skutecznie ich wyeliminować z naszych dróg.
Każdego dnia policjanci interweniują w sprawie zdarzeń drogowych. Na niektóre z nich kierowcy nie mają wpływu. Jednak w większości przypadków, gdy dochodzi do wypadku lub kolizji, to odpowiedzialna za to jest osoba, która siedziała za kierownicą auta. Na przykład, gdy kierowca jechał pojazdem będąc pod działaniem alkoholu.

Z dalszej jazdy pod wpływem alkoholu, wyeliminowany został mieszkaniec Lubawy, dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.

Jak informuje KPP w Iławie, policjanci zostali poinformowani przez świadka, że do sklepu w Lubawie przyjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku gdzie potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że mężczyzna jeździł toyotą mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Lubawy. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

red

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (11 maja) wydaniu m.in.

Inwestor nie wyląduje w Gryźlinach Nie będzie inwestycji na lądowisku w podolsztyńskich Gryźlinach. Miała tu powstać fabryka elementów budowlanych z litego drewna. Jednak austriacki inwestor wycofał się i rozmowy zostały przerwane. Poszło o cenę działki i rosnący opór społeczny.

Witaj szkoło, żegnaj szkoło
W połowie maja mamy poznać decyzję w sprawie dalszej organizacji pracy szkół. Na razie zajęcia są wstrzymane do 24 maja. Ale można już przewidzieć, co zmieni się w ich pracy. Wielu uczniów i nauczycieli chce wrócić. Tylko czy to ma sens?

Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci 9-latka
Właściciel lunaparku, w którym miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem 9-letniego chłopca, stanie przed sądem. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grabek #2919729 | 79.186.*.* 12 maj 2020 22:40

    wielka afera jak wodki zabraklo jechal do sklepu po wodeczke

    odpowiedz na ten komentarz