Ratusz wydłuża terminy składania ofert na budowę nowej linii tramwajowej

2020-05-09 12:07:34 (ost. akt: 2020-05-08 11:51:18)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To już drugi przetarg. Pierwszy został unieważniony z powodu znacznego przekroczenia przez wykonawców budżetu, którym dysponowała gmina.
— Ale od tego czasu zmodyfikowaliśmy projekt tak, by obniżyć jego koszty, bez straty na jakości. I nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo UE w tym czasie zwiększyła nam poziom dofinansowania projektu o 188 milionów złotych. Co daje łącznie 365 milionów złotych dofinansowania — informuje Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

— O trzy tygodnie wydłużyliśmy termin składania ofert na budowę drugiej linii tramwajowej. Na zainteresowane firmy czekamy do 2 czerwca. Zmiana terminu wynika z bardzo dużej liczby pytań, które wysyłają do nas zarówno potencjalni wykonawcy, jak i ewentualni dostawcy materiałów potrzebnych do zrealizowania tak ogromnej budowy. Otrzymaliśmy już ponad 750 pytań i liczba ta wciąż się zwiększa. Przyjmując, że opracowanie jednego zajmie godzinę, to już teraz pięciu osobom udzielanie odpowiedzi zajmie cały miesiąc. Zakładając także, że będą się zajmowały tylko tym. A wiele pytań jest na tyle skomplikowanych, że wymaga znacznie więcej czasu niż tylko godziny na odpowiedź. Patrząc na autorów pytań, możemy ostrożnie wywnioskować, że liczba potencjalnych oferentów to 6-7 firm — dodaje.

Wykonawca będzie miał 26 miesięcy na zrealizowanie zamówienia. Budowa mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku i zakończyć do końca 2022 roku.

PJ


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (09-10 maja) wydaniu m.in.

Trudniej jest się lubić, niż kochać
Dla wielu małżeństw okres izolacji związanej z epidemią to często czas nieporozumień i konfliktów. Czy efektem tych sytuacji będzie wzrost liczby rozwodów? Czy może warto zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić, czy problem nie tkwi jednak w nas samych?

Nagrali hymn pandemii
Muzycy z Warmii i Mazur dołączyli do spektakularnego projektu Adama Sztaby. Dzięki połączonym siłom ponad 700 osób wybrzmiał utwór „Co mi Panie dasz”. I okazało się, że właśnie tekst tego utworu wyśpiewany przez polskie gwiazdy, był dla wielu tymi słowami, które „ukołysały duszę”, a kto wie, może i przyszłość? Przynajmniej tę najbliższą...

Dlaczego lubimy złe wiadomości?
W Japonii zakwitły drzewa wiśniowe. Pewien filantrop otworzył kolejną fundację dobroczynną. W Olsztynie otwarto nową szkołę… Kogo to interesuje? Śpieszę z odpowiedzą — nikogo. Co innego, gdy gdzieś wybucha pożar, dochodzi do wypadku drogowego czy jest jakiś skandal.

Bez angielskiego zwiedził 45 krajów
Na co dzień zajmuje się innowacjami w rolnictwie, a wolnych chwilach jeździ w nieznane. Miłość do podróży zaszczepiła w nim babcia. Sebastian Waśkowicz przed wyjazdem nastawia się, że będzie "ciężko", bowiem woli pozytywne zaskoczenie od rozczarowań.


Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. endrju70 #2918910 | 37.8.*.* 11 maj 2020 08:58

  Pieprzyć tramwaje!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. pijany rycho #2918678 | 83.20.*.* 10 maj 2020 15:18

  Czyli,że w pierwszym projekcie koszty były zawyżone toć to sabotaż

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Żaneta #2918658 | 89.228.*.* 10 maj 2020 14:11

  Czekamy na nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe z tramwajami łącznie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jakub #2918563 | 176.221.*.* 10 maj 2020 11:27

   Wytną kolejne drzewa i to w czasach globalnego ocieplenia. Czy nikt w tym mieście nie potrafi pomyśleć o konsekwencjach? W innych krajach już mają opracowania, że nasadzenia dotychczasowych gatunków drzew uschną wskutek postępującego ocieplenia . Jedyną możliwością by je zachować jest pielęgnacja tych starych już rosnących. O roli jaką w mieście pełnią drzewa wiedzą chyba wszyscy nie wszyscy potrafią to docenić. Znowu obudzimy się jak będzie za późno.Kto i dlaczego dopuścił do wycięcia lasku na Pstrowskiego skoro w sąsiedztwie jest ruchliwe skrzyżowanie i bardzo hałaśliwy tramwaj? Kto i dlaczego zezwalał na demolujące unikalną przyrodę nad jez. Krzywym fajerwerki?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Trolejbus #2918492 | 83.9.*.* 10 maj 2020 09:14

   Oby się nikt nie zgłosił do tego dziadostwa!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (16)