Sprawy w Urzędzie Skarbowym załatwisz przez dwa dni w tygodniu

2020-05-08 08:38:38(ost. akt: 2020-05-08 08:08:43)
Radzimy skorzystać z nowych propozycji ostródzkiej "skarbówki"

Radzimy skorzystać z nowych propozycji ostródzkiej "skarbówki"

Autor zdjęcia: Archiwum

Od piątku (8 maja) urzędy skarbowe będą otwarte dla podatników dwa dni w tygodniu. Zachęcają jednak do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z urzędem skarbowym.
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania z e-usług i kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie. Usługi e-Deklaracje i Twój e-PIT, dostępne na stronie podatki.gov.pl, pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym. Więcej informacji dostępnych jest na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych i na podatki.gov.pl

Natomiast w serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym w jaki sposób, elektronicznie, można złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach oraz należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.

W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi, od piątku (8 maja 2020 r.) możliwa będzie wizyta w urzędzie skarbowym przez 2 dni w tygodniu:
— Środa od 9:00 do 15:00,
— Piątek od 9:00 do 13:00.

W pozostałe dni obsługa Klienta odbywa się w jednostkach KAS poprzez e-Usługi, e-PUAP i telefonicznie. Nadal pisma, dokumenty czy deklaracje będzie można wrzucać do skrzynek podawczych wystawionych w wejściach do urzędów.

— Ze względu na bezpieczeństwo prosimy, aby odwiedzać siedziby urzędów skarbowych tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Takie osoby powinny posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta (do czasu obowiązywania wytycznych rządowych) — podkreśla Renata Kostowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

I dodaje: — Obsługa podatników będzie realizowana przy zachowaniu zasady odpowiedniego odstępu między Klientami a pracownikami. Klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. Prosimy o stosowanie się do zaleceń wywieszonych w siedzibach urzędów skarbowych.

Źródło: IAS Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (8 maja) wydaniu m.in.

Plakat promujący zbiórkę na potrzeby powstańcówEgzamin z dobroci i motywacji
Po raz kolejny dr Szymon Żyliński poprosił swoich studentów, żeby swoją wiedzę o nowych mediach wykorzystali w praktyce. Ci natychmiast przystąpili do działania, które może zmienić nie tylko średnią ich ocen, ale i czyjeś życie. Pomóc możemy wszyscy.

Zabrzmiał tylko jeden salut
Koniec wojny w maju 1945 roku miał zupełnie inny wymiar w Berlinie, Moskwie, Warszawie, Olsztynie. Tu ludzie, choć czuli ulgę, czuli też strach i niepokój. O końcu wojny w maju 1945 roku i pierwszych powojennych miesiącach mówi historyk Tadeusz Baryła z Instytutu Północnego w Olsztynie.

Marta JaworskaMarta, wracaj do biegu życia!
Marta Jaworska od lat angażuje się w akcje charytatywne i wolontariat. Wszyscy znają ją jako dziewczynę o wielkim sercu. Tym razem to ona potrzebowała pomocy i znalazła ją między innymi wśród przyjaciół z Elbląga.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dlaczego nieczynna jest kasa ????? #2917984 | 88.156.*.* 8 maj 2020 15:57

  w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie ?? Zapłacilam podatek w wysokości 5 złotych na Poczcie Polskiej. Zapłaciłam za przelew ...12 złotych !!! To jest skandal !!!! Urząd Skarbowy jest PONAD wszystko. Wszyscy ż pracuja normalnie a ci POdatnika maja za nic i narażają go na takie koszta

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Majka #2917829 | 5.172.*.* 8 maj 2020 09:50

   Nie rozumiem dlaczego urzędy się pozamykały? Powinny być otwarte punkty obsługi klienta z zachowaniem obowiązujących przepisów. A tak urzędnicy siedzą i nic nie robią "do odwołania" Życie toczy się dalej i trzeba się przestawić na nową rzeczywistość bo to może trwać w nieskończoność.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz