Zespół Szkolno-Przedszkolny wśród najlepszych szkół w województwie

2020-05-10 12:00:00(ost. akt: 2020-05-10 10:45:21)

Autor zdjęcia: archiwum ZSz-P Reszel

W lutym odbyły się w Olsztynie etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych. W eliminacjach uczestniczyło 1077 uczniów szkół podstawowych z Warmii i Mazur.
Konkursy przedmiotowe od lat cieszą zainteresowaniem środowisk szkolnych. Wynika to z faktu, że zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi: ocena celująca na świadectwie, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu zewnętrznego oraz pierwszeństwo podczas naboru do wymarzonej szkoły średniej.

- Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła jako jedyna z powiatu kętrzyńskiego znalazła się w gronie najlepszych szkół w województwie pod względem ilości uzyskanych tytułów laureata i finalisty. Zajęliśmy bardzo wysokie, ósme miejsce. Przed nami znalazły się dwie szkoły podstawowe z Olsztyna, dwie z Ełku i trzy z Elbląga - mówi Agnieszka Żyła, zastępca dyrektora reszelskiej szkoły. - Jesteśmy dumni, że mamy zdolnych i pracowitych uczniów, którzy każdego roku budują prestiż szkoły, wpływając na jej wizerunek w środowisku lokalnym oraz w województwie. Ogromna przy tym również zasługa i świadectwo rzetelnej pracy kadry pedagogicznej, która potrafi umiejętnie rozwijać u uczniów talenty i zainteresowania, motywować do wytężonej pracy - dodaje.

Tegoroczny sukces, podobnie jak te z ubiegłych lat, są dla wszystkich wielką motywacją do dalszego, jeszcze bardziej wzmożonego naukowego działania.

Andrzej Adamiak


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (09-10 maja) wydaniu m.in.

Trudniej jest się lubić, niż kochać
Dla wielu małżeństw okres izolacji związanej z epidemią to często czas nieporozumień i konfliktów. Czy efektem tych sytuacji będzie wzrost liczby rozwodów? Czy może warto zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić, czy problem nie tkwi jednak w nas samych?

Nagrali hymn pandemii
Muzycy z Warmii i Mazur dołączyli do spektakularnego projektu Adama Sztaby. Dzięki połączonym siłom ponad 700 osób wybrzmiał utwór „Co mi Panie dasz”. I okazało się, że właśnie tekst tego utworu wyśpiewany przez polskie gwiazdy, był dla wielu tymi słowami, które „ukołysały duszę”, a kto wie, może i przyszłość? Przynajmniej tę najbliższą...

Dlaczego lubimy złe wiadomości?
W Japonii zakwitły drzewa wiśniowe. Pewien filantrop otworzył kolejną fundację dobroczynną. W Olsztynie otwarto nową szkołę… Kogo to interesuje? Śpieszę z odpowiedzą — nikogo. Co innego, gdy gdzieś wybucha pożar, dochodzi do wypadku drogowego czy jest jakiś skandal.

Bez angielskiego zwiedził 45 krajów
Na co dzień zajmuje się innowacjami w rolnictwie, a wolnych chwilach jeździ w nieznane. Miłość do podróży zaszczepiła w nim babcia. Sebastian Waśkowicz przed wyjazdem nastawia się, że będzie "ciężko", bowiem woli pozytywne zaskoczenie od rozczarowań.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak Europa j #2918593 | 83.5.*.* 10 maj 2020 12:13

    Czes na Lekcje wszkole niech niestraszy Monster zdrowia Epidemia brata chińczyka

    odpowiedz na ten komentarz