W niedzielę pójdą na wybory

2020-04-24 14:14:08 (ost. akt: 2020-04-25 09:38:40)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Mimo pandemii w najbliższą niedzielę odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Bartoszyce. Tak zarządził wojewoda, bo jeden z tamtejszych radnych utracił mandat.
Uprawnionych do głosowania jest 628 wyborów, a lokal wyborczy w domu kultury w Wojciechach będzie czynny w godz. 7-21. W związku z wyborami warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor sanitarny wydał specjalne zalecenia.

W lokalu wyborczym mogą przebywać maksymalnie dwie osoby, oprócz komisji. Odległość między stanowiskami do głosowania musi wynosić dwa metry. Każdy głosujący powinien mieć zdezynfekowane ręce, otrzymać ochronne rękawice, jak też jednorazowy długopis. Zarówno członkowie komisji, jak też głosujący, muszą mieć zasłonięte usta i nos.

Przypomnimy, że z powodu pandemii komisarz wyborczy w Elblągu odwołał referenda w Ostródzie i Pieniężnie w sprawie odwołania tamtejszych burmistrzów. Nowy termin referendów nie został wyznaczony.

am


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (24 kwietnia) wydaniu m.in.

Poczta chce dostać wyborców
Wielu samorządowców w Polsce i w naszym regionie w środku nocy otrzymało anonimowe maile sygnowane przez Pocztę Polską z prośbą o przekazanie spisów wyborców. To poczta ma zająć się przeprowadzeniem w maju wyborów prezydenckich.

Na rodzinę chorego wylał się hejt
Jakub Krasowski wrócił z Londynu do rodzinnego Pozezdrza pod Giżyckiem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Kwarantanny nie spędzał w domu rodzinnym i nie zaraził rodziców. Ale na jego bliskich wylała się fala hejtu.

Jak samorządy pomagają przedsiębiorcom?
Jeden dzień zamrożenia gospodarki to 7-8 miliardów złotych strat. To się przekłada na znikanie miejsc pracy, brak dochodów w rodzinach, coraz trudniejszą sytuację firm, które stoją, bo nie mają klientów, nie mogą pracować. Jak lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom?