OTL szuka nowych form kontaktu z widzem [ROZMOWA]

2020-04-13 16:08:00 (ost. akt: 2020-04-10 12:29:47)
Andrzej Bartnikowski

Andrzej Bartnikowski

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Istotą teatru jest bliskość widza i aktora, ale w czasach pandemii nie jest to łatwe. Andrzej Bartnikowski, dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek opowiedział nam o tym, jak teatr radzi sobie z tą sytuacją.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Olsztyńska kultura złapana w sieć

Olsztyńska kultura złapana w sieć

— Debiutancki weekend ze spektaklami online już za OTL. Jak poszło?
— Pomysł okazał się jak najbardziej trafiony. Pierwsze dwa udostępnione spektakle miały dużą oglądalność: „Bajki pana Perrault” obejrzały 962 osoby, a „Kartotekę” — 308. Spektakle udostępniamy przez określony czas, po czym przestają być one dostępne — wynika to z naszych zobowiązań licencyjnych. Pierwsze emisje spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, co dodatkowo utwierdziło nas w przekonaniu, że taka forma wyjścia do widzów ma jak najbardziej sens w specyfice obecnego czasu. Jednak myślimy o tym jedynie jako o pierwszym kroku.

— Jaki będzie kolejny?
— Drugim krokiem będą materiały produkowane przez nas specjalnie pod kątem emocji online. Myślimy tu o słuchowiskach, pisanych przez uczestników Pracowni Dramatu (działającej przy OTL) i nagrywanych przez aktorów naszego teatru. A tematem przewodnim każdego z nich będzie oczywiście koronawirus i to jak zmienia naszą społeczną rzeczywistość, a nawet wyobraźnię. Teatr zatem wciąż działa, pomimo wiadomych ograniczeń i szuka nowych form kontaktu z widzem.

Daria Bruszewska-Przytuła


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W świątecznym (10-13 kwietnia) wydaniu m.in.

Tarcza antykryzysowa zacznie działać
Prezydent Andrzej Duda podpisał pakiet rozwiązań dla przedsiębiorców i pracowników w związku z czekającym gospodarkę kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa. Wcześniej Sejm uchwalił zmiany w ustawach. Posłowie przyjęli 32 poprawki z 81 uchwalonych przez Senat w ustawie o wsparciu przedsiębiorców i pracowników.

Wielkanoc od A do Z
W naszym wielkanocnym alfabecie przyglądamy się zwyczajom i pojęciom związanym z wyjątkowym czasem, w którym wspomina się mękę, śmierć i, przede wszystkim, zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To najważniejszy okres w roku liturgicznym.

Ewa i Przemek Kazimierczakowie z dziećmiFotografie z czasów kwarantanny
Na co dzień Magdalena Sulwińska z Olsztyna uwiecznia chwile szczęścia w wyjątkowych momentach życia ludzi, bo specjalizuje się m.in. w fotografii ślubnej. Teraz odwiedza z aparatem tych, którzy radzą sobie z codziennością w czasach społecznej kwarantanny.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sas #2905699 | 88.156.*.* 13 kwi 2020 21:32

    Ale sobie pogawędzili.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz