Pojechał do pracy- był objęty kwarantanną domową

2020-04-07 11:55:28(ost. akt: 2020-04-07 11:59:13)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Policja

Mieszkaniec gminy Rybno od trzech dni był objęty kwarantanną domową. Jednak zamiast siedzieć w miejscu jej odbywania, pojechał autem do pracy na budowę do innej miejscowości. Podczas kontroli policjantów potwierdził telefonicznie, że przebywa w oddalonej kilkanaście kilometrów miejscowości w pracy. Stwierdził, że nie wiedział o obowiązującej go kwarantannie. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem i Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym.
Wczoraj (6 kwietnia) policjanci z gminy Rybno udali się do jednej z miejscowości w tej gminie celem sprawdzenia osób objętych kwarantanną domową. Podczas kontroli w jednym z domostw nie zastali mieszkańca, którego od trzech dni obowiązywała kwarantanna domowa. Od pozostałych domowników, których również obowiązywała kwarantanna funkcjonariusze dowiedzieli się, że 49-latek jakby nic się nie stało, pojechał rano do pracy na budowę do innej miejscowości oddalonej o kilkanaście kilometrów od jego miejsca zamieszkania.

Policjanci skontaktowali się z mężczyzną telefonicznie, który potwierdził fakt przebywania w pracy na budowie w sąsiednim powiecie. Mężczyzna stwierdził również, że nie wiedział o obowiązującej go kwarantannie. Policjanci poinformowali mężczyznę o konsekwencjach jego nieodpowiedzialnego zachowania i sporządzili notatkę ze zdarzenia. O zaistniałej sytuacji poinformowali także służby sanitarne. Za swoją głupotę 49-latek odpowie przed sądem. Musi się on również liczyć z surową karą finansową, którą może nałoży na niego Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Przypominamy, że zgodnie z art. 116 KW za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów w związku z chorobą zakaźną, osoba podlegająca kwarantannie podlega karze grzywny albo nagany. Do tego za złamanie zasad kwarantanny domowej Powiatowy Inspektor Sanitarny może na taką osobę nałożyć karę pieniężną w drodze decyzji administracyjnej, a jej wysokość może sięgać nawet 30 tys. złotych.

Pamiętajmy, w obecnie panującej sytuacji pandemii, to od nas samych i naszej postawy zależy zdrowie i życie innych ludzi. Dla dobra nas wszystkich respektujmy obowiązujące przepisy, dbajmy o higienę i przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w kontaktach z innymi osobami.

KPP Działdowo

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewa #2906146 | 95.108.*.* 14 kwi 2020 18:54

  Najlepsze jest tłumaczenie jak u przedszkolaków: bo ja nie wiedziałem! gdyby nie chodziło o koronę,to padlabym że śmiechu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. bbb #2905487 | 83.9.*.* 13 kwi 2020 13:07

  osoba nieodpowiedzialne kara za takie postepowanie powinna być wysoka i dotkliwa.Inne osoby które nie dostosowaly się do zaleceń na święta powinny po powrocie zgłosić się do dobrwolnej kwarantanny aby nie doprowadzić do tragedii.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Janek #2901934 | 37.248.*.* 7 kwi 2020 18:16

  Jakąś dziwna całą tą sytuacja. Dlaczego miał kwarantannę i dlaczego nic o niej nie wiedział?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Ona #2901892 | 31.60.*.* 7 kwi 2020 17:23

  Co z warszawiakami co licznie zjechali w te strony na kwarantannę ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Rybinianka #2901887 | 31.60.*.* 7 kwi 2020 17:18

   Gdyby była jawna lista osób, które muszą przebywać na kwarantannie, takich przypadków złapania za nieprzestrzeganie byłoby jeszcze więcej

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)