Strażacy rozstawili przed szpitalem namiot pneumatyczny

2020-04-01 17:41:54(ost. akt: 2020-04-01 17:59:27)

Autor zdjęcia: Arch. KP PSP Giżycko

Jesteśmy świadkami kolejnego tygodnia walki z koronawirusem. W rzeczywistości gołym okiem nie widać naszego przeciwnika, na pierwszy rzut oka nie widać również specjalnych przedsięwzięć w naszym sąsiedztwie, a o większości wydarzeń dowiadujemy się z telewizji bądź z portali informacyjnych. Jednak pod pozornym spokojem pustych ulic toczy się logistyczna walka o środki dezynfekcyjne, nieustanne analizowanie i doskonalenie procedur i instrukcji zmierzających do zabezpieczenia strażaków i mieszkańców powiatu przed chorobą.
Od środy, 1 kwietnia giżyccy strażacy wspierają działania szpitala w giżycku. W godzinach porannych przed placówką rozstawiony został namiot pneumatyczny wraz z osprzętem, który jest miejscem pierwszego spotkania pacjenta z lekarzem, bądź pielęgniarką, którzy podejmują decyzję o dalszym leczeniu.

Sam namiot będzie służył ludziom potrzebującym pomocy medycznej tak długo jak będzie to potrzebne, jednak na tym same działania Państwowej jak i Ochotniczej Straży pożarnej się nie kończą. W ciągu ostatnich dni funkcjonariusze KP PSP w Giżycku wspierali działania na przejściach granicznych, gdzie dokonywali pomiarów temperatury ciała wspólnie ze strażą graniczną.

Ostatnie dni to również okres wzmożonej czujności podczas normalnego funkcjonowania Komendy, która ze względu na ograniczenia w kontaktowaniu się prowadzi, także w sposób zdalny tylko najpilniejsze sprawy wpływające pocztą bądź elektronicznie. Zgłaszając do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku informację o potencjalnym zagrożeniu usłyszymy dodatkowe kilka pytań dotyczących objawów choroby czy kontaktów z osobami zarażonymi. Obecna sytuacja stawia bardzo wiele wyzwań przed służbami ratowniczymi zwłaszcza w zakresie prowadzenia dezynfekcji w minionym tygodniu do KP PSP w Giżycku zgłosił się Pan Adam Fabisiak, który w trosce o strażaków zaoferował przeprowadzenie ozonowania (procesu dezynfekcyjnego) w pojazdach i pomieszczeniach strażnicy za co serdecznie mu dziękujemy. Aby nie ułatwiać rozprzestrzeniania się wirusowi należy pozostać w domach i wychodzić tylko w istotnych sprawach oraz śledzić programy informacyjne mówiące o najnowszych zaleceniach.

O działaniach i zaleceniach PSP dowiemy się klikając w link odsyłający do strony Komendy Głównej PSP.
https://www.straz.gov.pl/Koronawirus/index
/


źródło: KP PSP Giżycko

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tadd #2899156 | 188.146.*.* 3 kwi 2020 08:21

  Ja się pytam gdzie jest namiot ????

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. KSU #2898759 | 89.229.*.* 2 kwi 2020 15:20

   W zachodnich państwach takie rzeczy jak stawianie namiotów robi Obrona Cywilna a Straż Pożarna ma swoje zadania tylko że u nas jest to ruinie ... a gdzie WOT robi zakupy w Biedronce dla dziadków weteranów i lansuje się w TV.

   odpowiedz na ten komentarz

  2. inna metoda #2898647 | 89.229.*.* 2 kwi 2020 13:18

   ale skuteczna! zasypywać ich wiadomościami na skrzynkę aż się zapełni po brzegi. Niech czytają, usuwają.... do "bulu"

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. Z"ikosa" #2898586 | 83.9.*.* 2 kwi 2020 11:56

   No i Pan Antoni pannę Klein pogonił ...a my wszyscy ...z mocą "moderatora" mówimy Claudii- "fora ze dwora"...szukaj wśród " głupców" adoratora.

   odpowiedz na ten komentarz

  4. DO MODERATORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! #2898518 | 81.190.*.* 2 kwi 2020 10:33

   PROSZĘ O USUNIĘCIE POSTÓW CLAUDII KLEIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to niemoralnym jest dopuszczanie owej reklamy w tak dramatycznym czasie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)