Gdzie stomatolog przyjmie nas z bólem zęba?

2020-04-01 12:52:55 (ost. akt: 2020-04-02 19:50:46)

Autor zdjęcia: Pixabay

Ograniczenia w dostępie do służby zdrowia są dla wielu pacjentów nie lada problemem. Szpitale odwołały operacje planowane i przyjmują tylko w pilnych przypadkach zagrażających życiu. A co w sytuacji gdy boli ząb. Kiedy nasz przypadek może być traktowany jako pilny i gdzie z tym problemem powinniśmy się zgłosić.
W związku z licznymi zapytaniami naszych czytelników dotyczących dostępu do lekarzy dentystów w czasie epidemii skontaktowaliśmy się z olsztyńskim oddziałem NFZ

- Na naszej stronie w aktualnościach jest spis aktualnych, na dzień dzisiejszy,(stan na 1.04.2020) gabinetów stomatologicznych, które przyjmują na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Baza jest codziennie aktualizowana – mówi Magdalena Mil rzecznik NFZ w Olsztynie.

Należy jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Lekarze, którzy widnieją na spisie przyjmują pacjentów tylko w wypadkach nagłych tj. silny ból zęba, stan zapalny. W ramach swoich usług stomatolodzy nie prowadzą wizyt planowanych czy zabiegów nie wymagających pilnej interwencji. O tym czy pacjent wymaga wizyty decyduje lekarz po konsultacji telefonicznej.

- W spisie gabinetów stomatologicznych widnieją aktualne kontakty. Jeżeli w jakimś przypadku numert telefonu okaże się nieatualny to prosimy takie zgłoszenia kierować do naszego oddziału NFZ byśmy mogli nanieść poprawki – apeluje Magdalena Mil.

Jak więc umówić się na wizytę gdy ból daje się we znaki?

Z listy gabinetów stomatologicznych dostępnych na stronie NFZ wybieramy taki, który jest położony najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Następnie dzwonimy do lekarza i omawiamy z nim nasza sytuację.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.


[highlight]Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Chał -chał #2899295 | 81.190.*.* 3 kwi 2020 11:42

  A biedne pieski . Matka z ojcem w pracy ,a dziecko boi się wyprowadzić psa ,bo nie ma skończone 18 lat . Pandemia głupoty .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 2. chyba #2899238 | 95.160.*.* 3 kwi 2020 10:54

  To chyba żart? Co mnie obchodzi jakiś ząb? Macie siedzieć w domu jest bezwzględna kwarantanna, według władzy macie zdychać ale w domu, to nie jest usprawiedliwienie na opuszczenie mieszkania

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jjjjj #2899153 | 37.47.*.* 3 kwi 2020 08:16

   A co z fryzjerami ja już wyglądam jak małpa

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)