Spłonął przypałacowy spichlerz z XIX-go wieku [GALERIA]

2020-03-25 11:16:00(ost. akt: 2020-03-25 11:29:23)

Autor zdjęcia: OSP Drogosze

Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z ogniem, który strawił zabytkowy spichlerz w Drogoszach (gm. Barciany).
Pożar wybuchł 25 marca po godz. 2.00. Na miejsce zadysponowano łącznie 13 strażaków, cztery zastępy z JRG Kętrzyn, OSP Barciany i OSP Drogosze.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się właśnie druhowie z Drogosz. - Dowódca z OSP Drogosze potwierdził, że pali się magazyn, który jest pustostanem. W momencie przyjazdu pierwszego zastępu cały dach był objęty ogniem, a część już zapadła się do środka - mówi kpt. Kamil Golon, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. - Strażacy w pierwszej kolejności podali dwa prądy wodne w sam środek pożaru. Po przyjeździe jednostki i dowódcy z Kętrzyna rozstawiono podnośnik, z którego podano trzeci prąd wody - relacjonuje Golon.

Strażacy przeszukali też budynek, na szczęście nikogo w środku nie znaleźli.

Przyczyny pożaru wykaże policyjne śledztwo. - Z tego, co udało nam się ustalić budynek nie posiadał żadnego podłączenia do prądu - dodaje rzecznik kętrzyńskich strażaków.

Neogotycki spichlerz został wybudowany w połowie XIX wieku, jako jeden z budynków gospodarczych pałacu w Drogoszach. Był on siedzibą rodu Donhoffów. Obiekt figuruje w rejestrze zabytków.

car
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.

zdalna nauka
Szkoły przeszły do sieci
Lekcje online to zupełnie nowa rzecz w polskim systemie edukacji. Przygotowana na szybko, więc nic dziwnego, że natrafiła na wiele problemów. I to nie tylko natury technicznej...Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zbych #2893595 | 89.228.*.* 25 mar 2020 18:21

    To wielka strata dla naszego regionu tak jak dla Paryża Notre-Dame.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz