Czytelniczka: wyszłam na krótki spacer, a w Parku Centralnym... piknik [VIDEO]

2020-03-19 12:05:17(ost. akt: 2020-03-19 14:42:48)

Autor zdjęcia: Czytelniczka

Od dzisiaj w Olsztynie nie można korzystać z miejskich placów zabaw, a tymczasem do nas docierają zdjęcia od naszych czytelników, którzy martwią się nie o najmłodszych mieszkańców naszego miasta, ale o... nastolatków. Bo, jak wynika z obserwacji olsztynian, nie wszyscy młodzi ludzie wzięli sobie do serca zalecenia służb sanitarnych.

Kamil Sułkowski, rzecznik strażników miejskich przyznaje, że podobne sygnały docierają także i do straży miejskiej. Dlatego, jak przyznaje, trwają kontrole miejsc, w których młodzież gromadzi się najchętniej.

Co ciekawe, młodzi mieszkańcy Olsztyna mają świadomość, że takie spotkania nie są niczym dobrym. Świadczy o tym ich reakcja na kontrolujących miasto strażników.

- Młodzieży, która przebywa w grupie, zwykle wystarcza sam widok radiowozu czy strażników, żeby zdecydować się na rozejście. W pozostałych przypadkach odwołujemy się do zdrowego rozsądku i to, na szczęście, wystarcza - tłumaczy Kamil Sułkowski.

Przypomnijmy jednak, dla porządku: dla bezpieczeństwa nas wszystkich ważne jest, żebyśmy unikali kontaktów bezpośrednich. Odwołanie zajęć w szkołach i uczelniach ma być sposobem na to, żebyśmy spotykali się tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Nie bez przyczyny sklepy i instytucje, których nie można zamknąć, przypominają o zachowanie jak największego dystansu.

Choć prawem młodości jest wiara we własną nieśmiertelność, trzeba kierować się także empatią. Młoda osoba zakażona koronawirusem być może nie odczuje szczególnych konsekwencji choroby, ale zarażając np. swojego dziadka czy babcię, naraża bliską swoją osobę na poważne zagrożenie.



Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie



Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pilnie szukasz finansów? olgaelena0001@gmail. #2975457 | 197.234.*.* 22 wrz 2020 14:00

  Pilnie szukasz finansów? Jeśli nie udało Ci się w banku, to nadal masz szansę na uzyskanie kredytu, nawet jeśli masz małe wpisy w rejestrze lub niższe dochody. Udzielamy pożyczki za pośrednictwem licencjonowanej firmy pozabankowej. Rozważymy Twoją aplikację Online bez odwiedzania oddziału. Jeśli jesteś zainteresowany, możemy oczywiście wybrać osobiste spotkanie w oddziale. Pracujesz na podstawie umowy o pracę? czy jesteś w biznesie? Oddzwoń do nas. Jeśli potrzebujesz pożyczki, nie wahaj się skontaktować z prawdziwym legalnym pożyczkodawcą z 100% gwarancją: E-mail: olgaelena@yahoo.com ***- olgaelena0001@gmail.com

  odpowiedz na ten komentarz

 2. poruszona #2895458 | 83.28.*.* 28 mar 2020 21:06

  witam szłam dziś do pracy środmieście puste starówka pusta wchodzę ul.Gotowca a tam sanatorium pełno ludzi 60 plus jestem przerażona ktoś to kontroluje ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. pac #2891854 | 46.170.*.* 23 mar 2020 09:13

  więcej straży miejskiej w takie miejsca jak PARKI czy PLAŻA MIEJSKA !!! Ostatnio banda znudzonych uczniaków zabrała 3 letniemu dziecku hulajnogę. Połamała i wrzuciła do jeziora !! Wszystko bezkarnie na plaży miejskiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Arłukowicz powinien im rodzicom #2890236 | 88.156.*.* 20 mar 2020 11:19

   zalecić Lewatywę, a Kopaczka powinna im każać kamieniami wybić tego wirusa. To ten sam poziom Mózgownicy

   odpowiedz na ten komentarz

  2. pasą się barany #2890118 | 83.9.*.* 20 mar 2020 07:58

   We Włoszech też to mieli w doopie a teraz płaczą! Zmarło już więcej ludzi niż w Chinach!

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (31)