Port Lotniczy Olsztyn-Mazury: Informacje dla podróżujących

2020-03-12 19:13:56 (ost. akt: 2020-03-12 19:16:11)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, spółka Warmia i Mazury Sp. z o.o. zarządzająca Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach prowadzi działania prewencyjne zgodnie z aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
W trosce o bezpieczeństwo pracowników lotniska oraz pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, zarządzający lotniskiem współpracuje ze służbami państwowymi, przewoźnikami lotniczymi oraz pozostałymi lotniskami w Polsce. Służby lotniska monitorują sytuację, śledzą komunikaty oraz stosują się do rekomendacji europejskich i światowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia oraz transportem lotniczym.

Zgodnie z wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, od 13 marca 2020 r. pasażerowie przylatujący do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w ruchu międzynarodowym, poddawani będą kontroli temperatury ciała. Pomiar temperatury przeprowadzony będzie po wylądowaniu na pokładzie samolotu, przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej przy udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej, za pomocą bezdotykowych pirometrów. Kontrole prowadzone będą do odwołania.

Pasażerowie przylatujący do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w ruchu międzynarodowym mają również obowiązek wypełnienia Kart Lokalizacji Pasażera, które udostępniane będą przez personel pokładowy lub w razie potrzeby przez służby lotniska.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KONIECZNIE ! #2885718 | 95.40.*.* 13 mar 2020 09:45

    Zamknąć , zawiesić L0TY , To zmywaki zarażają w Polsce to są główni potencjali nosiciele Coronovirusa

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD