Uwaga na śliskie drogi. Zdarzenia drogowe

2020-02-26 12:42:23(ost. akt: 2020-02-26 12:46:36)
radiowóz

radiowóz

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci z samego rana wyjeżdżali do zdarzeń drogowych. Nawierzchnia drogi jest śliska, co wymaga zachowania szczególnej ostrożności i jazdy z ograniczoną prędkością. Niestety zbyt duża pewność siebie i przecenianie swoich umiejętności przez kierujących pojazdami może skutkować zdarzeniem drogowym.
Na drodze wojewódzkiej nr 544 w okolicy Wielkiego Łęcka auto wylądowało w rowie.

— Skierowany na miejsce zdarzenia patrol dzielnicowych z Lidzbarka ustalił, że kierująca pojazdem dacią sandero nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzyła autem w znak drogowy, następnie w barierki przydrożne i zjechała autem do rowu, gdzie zatrzymała się — informuje oficer prasowy Justyna Nowicka. — Kierującej pojazdem nic się nie stało, kobieta była trzeźwa. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na jego uszkodzenia pokolizyjne, a kierującą dacią ukarali mandatem i punktami karnymi.

— Z kolei na trasie Iłowo – Mławka na drodze nr 544 kierujący mercedesem obywatel Białorusi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadący autobus – meredes przewożący pasażerów. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem — dodaje oficer prasowy Justyna Nowicka.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o ograniczenie prędkości na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności oraz odpowiedniej odległości od poprzedzających pojazdów z uwagi na trudne warunki pogodowe, zwłaszcza w godzinach porannych. Mimo utrzymującej się dodatniej temperatury w ciągu dnia, nocą słupek rtęci spada poniżej zera, co powoduje, że rankiem na drogach panuje gołoledź. Jeśli dojeżdżamy do pracy do miejscowości oddalonych od miejsca zamieszkania, warto wyjechać wcześniej i zachować względnie bezpieczną prędkość na drodze dostosowaną do warunków drogowych bez narażania siebie i innych na niepotrzebny stres i zagrożenie spowodowania kolizji czy wypadku. Jeśli nawet czas jazdy do miejsca pracy się wydłuży, nie panikujmy w obawie o spóźnienie i „burę” od pracodawcy. Pamiętajmy, że nasze życie i życie innych jest ważniejsze od kilku minut spóźnienia. Udział w zdarzeniu drogowym w żaden sposób nie wynagrodzi nam liku nadprogramowych minut w czasie dojazdu do celu a wręcz przeciwnie, zabierze nam znacznie więcej czasu i zdrowia.

KPP Działdowo

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dzialdowianin #2876498 | 31.60.*.* 27 lut 2020 05:25

    Naucz się jezdzic

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Jaa #2876405 | 188.146.*.* 26 lut 2020 20:17

    Dziś rano-droga szklanka.....drogowcy....juz po sezonie....zapas piachu wystarczy na kolejne 5 lat !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz