Bal Sportu i Biznesu. Poznaliśmy 10 najpopularniejszych sportowców! [ZOBACZ RELACJĘ]

2020-02-22 18:40:00(ost. akt: 2020-02-24 12:02:57)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zwycięzcą 59. plebiscytu na dziesięciu najpopularniejszych sportowców województwa został Konrad Bukowiecki. Drugie miejsce zajął Marcin Malewski, a trzecie Aniela Kozłowska.
Bal Sportowca w hotelu Marina Club rozpoczął się o godz. 19. Tradycyjnie imprezę otworzył redaktor naczelny „Gazety Olsztyńskiej” Igor Hrywna. Następnie odbyła się część artystyczna, czas na posiłek oraz licytacja sportowych pamiątek, z której dochód zostanie przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

Mniej więcej po dwóch godzinach rozpoczęliśmy prezentację laureatów 59. plebiscytu. Na „pierwszy ogień” poszli zwycięzcy kategorii sms-owych, potem poznaliśmy Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna, Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Olsztyńskiego oraz Trenera Roku, których wybrała plebiscytowa Kapituła. Dopiero wtedy rozpoczęliśmy prezentację „złotej” dziesiątki, która zakończyć się około godziny 23. • Treść odświeża się automatycznie. Ostatnie odświeżenie: dzisiaj, 03:48

 • 22 lut 2020 22:56
  Już dzisiaj chcielibyśmy serdecznie zaprosić na największe wydarzenie na Warmii i Mazurach.

  9 czerwca w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się Czwarty Kongres Przyszłości. To wydarzenie, którego nie należy przegapić.
 • 22 lut 2020 22:49
  Dobiegła końca oficjalna część Balu Sportu i Biznesu 2020. Dziękujemy naszym patronom, sponsorom, partnerom, sportowcom i wszystkim sympatykom sportu! Przed gośćmi teraz zabawa z zespołem Mega do białego rana.

  W poniedziałek w "Gazecie Olsztyńskiej" i "Dzienniku Elbląskim" znajdą państwo specjalny dodatek podsumowujący Plebiscyt i Bal Sportowca.

 • 22 lut 2020 22:38
  Szanowni Państwo, w Galerii Warmińskiej wyłoniliśmy zwycięzców konkursu, którzy głosowali na naszych sportowców poprzez smsy, i którzy wymyślili najbardziej kreatywne hasło sportowe. Głosowanie w plebiscycie odbywało się także poprzez kupony, które czytelnicy mogli znaleźć w Gazecie Olsztyńskiej oraz w Dzienniku Elbląskim. Ci, co je prawidłowo wypełnili stanęli przed szansą zdobycia atrakcyjnej nagrody: dwudziestu tysięcy złotych. Sponsorem nagrody głównej są Citi i Citi Handlowy.

  Żeby formalnościom stało się zadość, po wylosowaniu szczęśliwego kuponu zadzwonimy pod numer telefonu wskazany na kuponie plebiscytowym oraz zadamy pytanie konkursowe.

 • 22 lut 2020 22:26
  Zwycięzcą 59. plebiscytu na dziesięciu najpopularniejszych sportowców województwa został Konrad Bukowiecki.

  Niestety, Konrad jest obecnie w Hiszpanii, gdzie przygotowuje się do igrzysk w Tokio, więc statuetkę odebrał jego tata i trener Ireneusz Bukowiecki.  Kulomiot AZS UWM Olsztyn to mistrz Polski oraz halowy wicemistrz Polski seniorów, zwycięzca mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie, złoty medalista Uniwersjady oraz młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23. Szósty zawodnik mistrzostw świata oraz srebrny medalista Światowych Igrzysk Wojskowych.


 • 22 lut 2020 22:21
  Drugie miejsce zajął Marcin Malewski  14 lat temu Marcin pierwszy raz pojawił się na naszym balu, bowiem zajął wówczas dziesiąte miejsce. Ale to był dopiero początek plebiscytowych sukcesów tego doświadczonego piłkarza ręcznego Warmii Olsztyn. W efekcie dzisiaj bez niego trudno wyobrazić sobie czołową dziesiątkę.
 • 22 lut 2020 22:18
  Trzecie miejsce zajęła Aniela Kozłowska.  Ubiegłoroczna lista sukcesów Anieli jest bardzo długa, m.in. została wicemistrzynią Polski młodzików, a w rankingu Polskiego Związku Szermierczego zajęła pierwsze miejsce. Ale inaczej być nie mogło, skoro podczas pięciu turniejów stoczyła 58 walk, z których przegrała... jedną.
 • 22 lut 2020 22:16
  I tak dotarliśmy do plebiscytowego podium. Przed nami miejsce trzecie.
 • 22 lut 2020 22:15
  Miejsce 4. zajął Jan Hadrava.  Janek to filar gry ofensywnej Indykpolu AZS i jeden z czołowych atakujących PlusLigi. Reprezentant Czech zakończył poprzedni sezon jako drugi punktujący i atakujący PlusLigi, poza tym był trzeci w klasyfikacji najlepiej zagrywających (zaliczył aż 49 asów). Kolejny raz został uznany przez kibiców Indykpolu AZS za najlepszego zawodnika drużyny.
 • 22 lut 2020 22:13
  Miejsce 5. zajęła Ksenia Woźniak  Kilkanaście dni temu KKS Olsztyn zakończył dziesiąty z rzędu pierwszoligowy sezon. Ksenia Woźniak jest podporą olsztyńskiego klubu, a w rankingu najskuteczniejszych zawodniczek I ligi z 259 zdobytymi punktami zajmuje znakomite trzecie miejsce.

 • 22 lut 2020 22:11
  Szóste miejsce zajęła Joanna Jędrzejczyk.

  Niestety, Asia jest obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie przygotowuje się do kolejnej walki, więc statuetkę odebrał jej tata Jan Jędrzejczyk.  Podczas październikowej gali UFC na Florydzie olsztynianka pokonała przez jednogłośną decyzję sędziowską Amerykankę Michelle Waterson i tym samym zrobiła duży krok w kierunku walki o odzyskanie pasa mistrzowskiego w wadze słomkowej.

 • 22 lut 2020 22:08
  7. miejsce zajął Grzegorz Lech  Grzegorz Lech to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników olsztyńskiego pierwszoligowca. Warto przypomnieć, że gdy 5 maja 2002 roku na pożegnanie z ekstraklasą Stomil na wyjeździe przegrał 1:4 z Widzewem Łódź, to honorową bramkę dla olsztynian zdobył właśnie Lech. Natomiast obecnie po rundzie jesiennej I ligi nasz laureat jest najskuteczniejszym piłkarzem Stomilu.
 • 22 lut 2020 22:06
  Miejsce 8. zajął Maciej Sarnacki.  Maciej Sarnacki to etatowy mistrz Polski seniorów w kat. +100 kg, poza tym był piąty w Pucharze Europy w Warszawie oraz zajął siódme miejsca w turniejach Grand Prix w Zagrzebiu, Igrzysk Europejskich w Mińsku oraz Grand Slam w Abu Dhabi. Najwyżej notowany Polak w światowym rankingu.
 • 22 lut 2020 22:06
  9. miejsce zajął Michał Żurek  Michał to jeden z najlepszych polskich libero i nadal niezwykle pewny punkt Indykpolu AZS Olsztyn. Oprócz zalet czysto siatkarskich, jest to dobry duch zespołu i „walczak”, który na boisku nigdy nie odpuszcza.
 • 22 lut 2020 22:04
  10. miejsce zajął olsztyński triathlonista Sebastian Najmowicz.  Sebastian Najmowicz to jeden z najlepszych polskich triathlonistów, w ubiegłym roku wygrał zawody Elemental Tri Series Olsztyn, poza tym był dziesiąty w prestiżowych zawodach w Barcelonie i trzynasty w Ironman Texas.
 • 22 lut 2020 22:03
  A teraz główny punkt programu. Przed nami ogłoszenie nazwisk laureatów 59. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
 • 22 lut 2020 22:02
  Zwycięzcy kategorii sms-owych

 • 22 lut 2020 22:02
  Najpopularniejszym Sportowcem Powiatu Olsztyńskiego został Szymon Rekita  Szymon Rekita to wychowanek Warmii Biskupiec, reprezentant Polski, uczestnik Tour de Pologne oraz zwycięzca tureckiej wieloetapówki Tour of Antalya, Szymon to wielka nadzieja polskiego kolarstwa.

 • 22 lut 2020 22:01
  Dziennikarze sportowi Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego wybrali także Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna.

  Najpopularniejszym Sportowcem Olsztyna został Konrad Bukowiecki. Ponieważ Konrad obecnie trenuje w Hiszpanii, nagrodę odebrał Ireneusz Bukowiecki, ojciec i trener naszego mistrza.  Konrad Bukowiecki to olbrzymi talent, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Natomiast to, że ten utalentowany kulomiot obecnie reprezentuje klub AZS UWM jest z kolei sukcesem prezydenta Piotra Grzymowicza, bo dzięki niemu Konrad nie opuścił Warmii i Mazur.
 • 22 lut 2020 21:59
  Tradycyjnie dziennikarze sportowi Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego wybrali Trenera Roku.  W XXI wieku ten zaszczytny tytuł przydzielaliśmy specjalistom m.in. od żeglarstwa, piłki ręcznej tenisa stołowego, kajakarstwa, lekkiej atletyki, koszykówki i siatkówki. Nie ma jednak wśród nich nikogo od piłki nożnej, dlatego teraz z radością zapełniamy tę białą kartę, bo Trenerem Roku został Piotr Zajączkowski. • 22 lut 2020 21:54
  Najpopularniejszym Sportowcem w głosowaniu sms-owym został Marcin Malewski.  Marcin Malewski to ikona olsztyńskiej piłki ręcznej. Od początku związany z olsztyńską Warmią, z którą przebył drogę od II ligi do Superligi. Od kilku sezonów jest w czołówce pierwszoligowych strzelców, ale ma nadzieję, że za rok będzie jeszcze mógł sprawdzić formę superligowych bramkarzy.
 • 22 lut 2020 21:53
  Najpopularniejszym Sportowcem Bez Barier został Tomasz Stopierzyński  Rok temu w tym konkursie Tomasz Stopierzyński był drugi, ale tym razem już zwyciężył. Tomasz to czołowy olsztyński brydzysta, zwycięzca wielu turniejów oraz czterokrotny medalista mistrzostw Polski osób niewidomych i słabowidzących.
 • 22 lut 2020 21:50
  Klubem Roku została Olsztyńska Szkoła Cheerleaders Soltare. Statuetkę odebrały trenerki Natalia Wasiak i Patrycja Wieczorek.  Olsztyńska Szkoła Cheerleaders Soltare to wielokrotny mistrz Polski w wielu kategoriach wiekowych w cheerleadingu. Jest to sport, który łączy elementy choreografii tanecznej z widowiskowymi akrobacjami powietrznymi. Obecnie w klubie trenuje 300 osób.
 • 22 lut 2020 21:50
  Sportowym talentem roku została Basia Budek  Barbara Budek trenuje taekwondo i kickboxing w Egidzie Biskupiec. Basia jest wielokrotną medalistką - i to przeważnie złotą - mistrzostw Polski, na swoim koncie ma też zwycięstwo w prestiżowym turnieju w Belgii. Starzy bywalcy balu pamiętają, że dwa lata temu Basia po raz pierwszy została uznana za Sportowy Talent Roku.

 • 22 lut 2020 21:47
  Sportowym wydarzeniem roku zostały Mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej w Starych Jabłonkach. Nagrodę odebrał Tomasz Dowgiałło z grupy Anders.  Stare Jabłonki znają kibice w wielu krajach świata, przed laty odbywały się tam prestiżowe turnieje siatkówki plażowej, ale ostatnio boiska wokół hotelu Anders upodobali sobie plażowi piłkarze ręczni. W efekcie najpierw odbyły się tam klubowe mistrzostwa Europy, a w 2019 roku mistrzostwa Europy z udziałem krajowych reprezentacji. Była to największa sportowa impreza roku w naszym regionie.
 • 22 lut 2020 21:46
  Najpopularniejszym e-Sportowcem został Maciej „Kaszak” Kaszucki  Maciej „Kaszak” Kaszucki mieszka w Kaczorach pod Węgorzewem, natomiast w Białymstoku studiuje informatykę i ekonometrię. Studia pomagają mu w e-sporcie, w którym specjalizuje się w grze Counter-Strike: Global Offensive.
 • 22 lut 2020 21:44
  Piłkarzem Roku został Rafał Raiński z Vęgorii Węgorzewo.  Rafał Raiński jest bocznym pomocnikiem. Ma za sobą udaną rundę jesienną, bo wystąpił w 13 meczach, w których zdobył 7 bramek i zaliczył 6 asyst. Jego piłkarscy idole to Kuba Błaszczykowski, Kamil Grosicki i Cristiano Ronaldo.
 • 22 lut 2020 21:44
  Najpopularniejszym biegaczem roku został Cezary Sak z Kętrzyna  Cezary Sak reprezentuje grupę biegową KTMŁ Kętrzyn i specjalizuje się w biegach terenowych, głównie półmaratonach, ale na swoim koncie ma także górski maraton terenowy, przebiegnięcie którego zajęło mu dziesięć godzin. Już niedługo pan Cezary weźmie udział w mistrzostwach świata w półmaratonie.

 • 22 lut 2020 21:42
  Najpopularniejszym Instruktorem/Trenerem personalnym został Maciej Wyszyński z Klubu CrossBoxFit Kętrzyn.  Maciej Wyszyński od 30 lat jest związany ze sportem, kiedyś sam trenował sporty siłowe i sport walki, a obecnie trenuje innych. W czym pomagają mu zdobyte uprawnienia trenera personalnego, instruktora podnoszenia ciężarów i kettle oraz dietetyka. Poza tym pan Maciej jest prezesem klubu bokserskiego Niedźwiedź Kętrzyn.
 • 22 lut 2020 21:42
  Najpopularniejszym Ośrodkiem Jeździeckim jest Jazda konna Olsztyn  Jazda konna Olsztyn to stajnia tworzona z wielkiej pasji do koni i miłości do dzieci. Od pięciu lat Ewa i Marcin Pałubińscy modernizują stare siedlisko w Różnowie pod Olsztynem, gdzie chcą stworzyć miejsce przyjazne dla gości. Ich zwierzęta są wyjątkowo spokojne, można powiedzieć, że są "Profesorami" w swoim fachu. • 22 lut 2020 21:38
  Najpopularniejszym Klubem Fitness i Siłownią w 2019 roku jest Klub CrossBoxFit Kętrzyn. Nagrodę odebrał Maciej Wyszyński, właściciel zwycięskiego klubu.  Klub CrossBoxFit Kętrzyn działa od czterech lat i trenuje w nim 80 osób. Są tam orgaznizowane zajęcia ogólnorozwojowe, w których biorą udział m.in. kętrzyńscy biegacze oraz przedstawiciele sportów walki. Członkowie klubu angażują się także w wiele akcji charytatywnych.
 • 22 lut 2020 21:36
  Najpopularniejszym Sportowcem Akademickim został Paweł Woicki

  Paweł Woicki to siatkarz, reżyser gry i kapitan Indykpolu AZS, który zeszły sezon zakończył m.in. z trzema statuetkami MVP. Po zakończeniu ligi był jednym z asystentów szkoleniowca kadry Vitala Heynena, a samodzielnie doprowadził reprezentację siatkarzy-studentów do srebra Uniwersjady w Neapolu.

 • 22 lut 2020 21:33
  Najpopularniejszym Sportowcem Akademickim bez Barier został Łukasz Rękawiecki.  Łukasz Rękawiecki mieszka i pracuje w Iławie. Trenuje koszykówkę na wózkach w drugoligowym AKS OSW Olsztyn oraz rugby na wózkach w pierwszoligowym Avalon Extreme Warszawa. W tej drugiej dyscyplinie Łukasz jest też reprezentantem Polski, z którą zagrał w mistrzostwach świata.
 • 22 lut 2020 21:31
  Prezentację laureatów rozpoczynamy od przedstawienia zwycięzców kategorii sms-owych. Za chwilę dowiemy się, kto został Najpopularniejszym Sportowcem Akademickim bez Barier.

  Statuetkę wręczy Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
 • 22 lut 2020 21:25
 • 22 lut 2020 21:23
  Już za chwilę kulminacyjny punkt Balu Sportu i Biznesu. Podsumowanie 59. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

  W tej edycji za pośrednictwem kuponów i smsów, czytelnicy Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego wybrali dziesięciu najpopularniejszych sportowców naszego regionu 2019. Wysyłając smsy zdecydowali, kto zostanie Najpopularniejszym Sportowcem w głosowaniu sms-owym, Najpopularniejszym Sportowcem Bez Barier, Najpopularniejszym Sportowcem Akademickim bez Barier czy Najpopularniejszym Sportowcem Akademickim. Dużą popularnością wśród głosujących cieszyły się znane już kategorie: Najpopularniejszy Klub Fitness i Siłownia oraz Najpopularniejszy Instruktor/Trener personalny.

  W tym roku organizatorzy zdecydowali się na nowe kategorii sms-owe: Najpopularniejszy Ośrodek Jeździecki, Najpopularniejszy Biegacz Roku, a także Najpopularniejszy E-Sportowiec. Tradycyjnie można było głosować w kategoriach: Piłkarz Roku, Sportowy Talent Roku, Sportowe Wydarzenie Roku, Klub Roku. Dziennikarze sportowi Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego wybrali Trenera Roku, Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna oraz Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Olsztyńskiego.

 • 22 lut 2020 21:06
  Dziękujemy partnerom i sponsorom, którzy wspierają Bal Sportu i Biznesu

 • 22 lut 2020 20:55
  Fundacja ”Przyszłość dla Dzieci” pomaga 390 chorym dzieciom z Warmii i Mazur i robi to bardzo skutecznie dzięki współpracy z niezwykłymi ludźmi, którym los chorych maluchów nie jest obojętny. Goście Balu Sportu w Ostródzie, Żurominie i Elblągu mieli szansę pomóc dzieciom i zdobyć przedmioty, które podarowali Posłanka na Sejm RP Anna Wasilewska, zaprzyjaźniony z Fundacją Paweł Głowacki wieloletni kapitan klubu OKS Stomil czy, wspierający od lat fundację Przemysław Opalach polski bokser, mistrz świata w kategorii super średniej. Dzięki temu już dziś do Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" wpłynęło blisko 10 tys. złotych!
 • 22 lut 2020 20:06
  Na rzecz Fundacji Przyszłość dla Dzieci licytować będziemy:

  1. Kolację z Gibą – Brazylijczykiem. Najbardziej utytułowanym siatkarzem świata.
  2. Piłkę polskiej reprezentacji w siatkówce mężczyzn z podpisami 18 Mistrzów Świata
  3. Suknię wizytową o wartości 3 000 złotych z kolekcji LA.LILA Dress
  stworzonej przez Marzenę Tarasiewicz
  4. Trening personalny z trenerem i coachem gwiazd Hollywood Witoldem Szmańdą,
  5. Plastron z Pucharu Świata w Zakopanem z podpisami Kamila Stocha, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego

 • 22 lut 2020 19:52
  Dzisiejsze wydarzenie ma również wymiar charytatywny. W dalszej części Gali odbędzie się zbiórka dobroczynna oraz licytacja na rzecz podopiecznych Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

  Fundacja została założona przez Wydawcę Gazety Olsztyńskiej pana prezesa Jarosława Tokarczyka. Od 17 lat z powodzeniem wspiera chore i niepełnosprawne dzieci z Warmii i Mazur. Finansuje skomplikowane i drogie zabiegi operacyjne, specjalistyczne leczenie oraz kosztowną rehabilitację. Ma pod swoją opieką już 390 małych podopiecznych. Od początku istnienia Fundacja na pomoc przekazała już ponad 9 milionów złotych.


 • 22 lut 2020 19:51
  Bal otworzył Igor Hrywna, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego:  Witam państwa. Za chwilę, już po raz 59, poznamy najpopularniejszych sportowców naszego regionu. Nasz plebiscyt łączy tradycję i współczesność. Jest trochę jak Gazeta Olsztyńska, którą dzisiaj coraz więcej mieszkańców regionu zna pod nazwą gazetaolsztynska.pl. Zmienia się tak, jak zmienia się sport. Czytelnicy wybierają swoich faworytów poprzez kupon i smsy. Nasz plebiscyt, choć stuknęło mu już 59 lat, to przecież z roku na rok młodnieje, bo jego laureatami zostają coraz to młodsi i młodsi sportowcy. Dzieje się tak też, bo co roku dostosowujemy go do zmieniającej się rzeczywistości. W tym roku pojawiły się nowe kategorie, na przykład kategorię e-sportową. W przyszłym roku będą kolejne. Wprowadzimy też kapitułę. A kto dziś zdobędzie statuetkę, okaże się już wkrótce. Życzę udanego wieczoru, Bal Sportu i Biznesu uważam za otwarty.
 • 22 lut 2020 19:31
  Dzisiejszą galę prowadzi Bożydar Iwanow

 • 22 lut 2020 19:29
  Swoim wspaniałym głosem gości przywitał Patryk Żywczyk – tegoroczny uczestnik programu telewizyjnego The Voice of Poland

 • 22 lut 2020 19:20
 • 22 lut 2020 19:16
  Witamy także organizatorów balu:

  Beatę Tokarczyk, pełnomocnika zarządu ds. operacyjnych spółki Grupa WM oraz Jarosława Tokarczyka, prezesa zarządu spółki Grupa WM, wydawcy Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego.

 • 22 lut 2020 19:15
  Witamy także Redaktora Naczelnego Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego Igora Hrywnę, Dyrektor Zarządzającą Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” Iwonę Żochowską-Jabłońską oraz Adama Treyderowskiego – pełnomocnika zarządu do spraw ekonomicznych Grupy WM.
 • 22 lut 2020 19:14
  Witamy partnerów i sponsorów, którzy są dziś tu z nami i wspierają Bal Sportu i Biznesu:

  Ewę Zimnoch, dyrektor operacji ryzyka kredytowego Citi Handlowy w Olsztynie,

  Joannę Klimek, Szefa Departamentu Operacji Bankowych Europy Zachodniej Citibank Europe,

  Artura Dondzika, reprezentującego Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych,

  Rafała Szczepańskiego, Wiceprezesa Zarządu BBI Development S.A.,

  Jacka Bezlapowicza, członka rady nadzorczej – pion logistyki, reprezentującego Ireneusza Sobieskiego, prezesa zarządu DBK Sp. z o.o.,

  Piotra Gryszczuka, prezesa zarządu spółki Holding Przemysłówka,

  Mariusza Balickiego z firmy Fiege E-com North, Dyrektora Centrum Dystrybucyjnego Zalando Lounge,

  Katarzynę Wilczyńską z firmy Fiege E-com North, Dyrektora Centrum Dystrybucyjnego Zalando Lounge,

  Kamila Lentacza, Dyrektora Centrum Logistycznego Zalando Lounge
  Logistics Polska,

  Dawida Rynkiewicza, Dyrektora Sklepu Decathlon Olsztyn,

  Natalię Tur, Regional Marketing Managera Galerii Warmińskiej oraz Galerii Aura Centrum Olsztyna,

  Michała Tur, Dyrektora Zarządzającego Galerią Warmińską w Olsztynie,

  Michała Brańskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Stomil Olsztyn S.A.,

  Wojciecha Kowalewskiego, prezesa zarządu Stomil Olsztyn S.A.,

  Państwo Dorotę i Mariusza Bogackich, właścicieli goszczącego nas hotelu Marina Club,

  Jerzego Litwińskiego, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie,

  Erykę Kuszlewicz–Masiak, Dyrektora Zarządzającego NORD AUTO autoryzowanego Dealera [dilera]Volvo, zapewniającego FLOTĘ naszego balu, Izydora Zapadkę, Dyrektora Zakładu Produkcyjnego „DOREX”,

  Karola Karpińskiego, dyrektora olsztyńskiego oddziału Aviva S.A.,

  Witolda Szmańdę, trenera i coacha gwiazd hollywoodzkich,

  Tomasza Mendelskiego, dwukrotnego olimpijczyka – Ateny i Pekin, wielokrotnego mistrza Europy i świata,

  Giovannego Castellanosa, prezesa Walking for dreams, organizatora niezapomnianych wypraw do Kolumbii,

  Christ Olysleagers, praktykującą medycynę psychiatryczną w Belgii i Nowosybirsku, niedługo też w Polsce, posiadaczkę czarnego pasa Shaolin Kung Fu.
 • 22 lut 2020 19:13
  Witam przedstawicieli Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:

  Rektora Ryszarda Góreckiego
  Prorektora Jerzego Przyborowskiego
  Prodziekana ds. Studentów Anglojęzycznych i rozwoju - Rakesha Jalali
 • 22 lut 2020 19:12
  Witamy również:

  Artura Chojeckiego , Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego

  Gustawa Marka Brzezina , marszałka województwa warmińsko-mazurskiego

  Piotra Grzymowicza , prezydenta Olsztyna

  Stanisława Gorczycę , przewodniczącego klubu radnych koalicji obywatelskiej w sejmiku województwa warmińsko – mazurskiego i Sekretarza Miasta Olsztyn.

  Andrzeja Abako , starostę olsztyńskiego

  Jana Harhaja , przewodniczącego konwentu powiatów województwa warmińsko – mazurskiego i starostę lidzbarskiego

  Jana Zbigniewa Nadolnego, starostę bartoszyckiego

  Piotra Gałuszkę, Naczelnika Wydziału Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miasta w Ełku
 • 22 lut 2020 19:11
  Witamy gości honorowych tegorocznego Balu Sportu i Biznesu:

  Annę Wasilewską
  Michała Wypija

 • 22 lut 2020 19:10
  Przy wejściu na salę Gości witają Jarosław Tokarczyk, prezes spółki Grupa WM, wydawcy Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego oraz Igor Hrywna, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej

 • 22 lut 2020 19:07
 • 22 lut 2020 18:58
  Przypominamy, że w konkursie sms-owym naszego plebiscytu do wygrania był bon zakupowy o wartości 5000 złotych (do wykorzystania w Galerii Warmińskiej) oraz pakiet usług Ekskluzywny Weekend Dla Dwojga, który obejmuje: bezpłatne użyczenie samochodu marki Volvo od godz. 17 w piątek do poniedziałku do godz. 11, noclegi dla dwóch osób od piątku do niedzieli w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, całodzienny pobyt w Termach Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, a także nocleg z niedzieli na poniedziałek oraz uroczystą kolację w Gospodzie Galiny!

  Obie nagrody trafiły do autorów najbardziej kreatywnych haseł, ale niezbędny był jeszcze jeden warunek — uczestnicy tego konkursu koniecznie musieli odwiedzić Galerię Warmińską, bo to właśnie tam ogłoszono wyniki.


 • 22 lut 2020 18:49
  Już za kilka minut oficjalne rozpoczęcie Balu Sportu i Biznesu. Tymczasem przypomnijmy sobie, jak było w ubiegłym roku.