Narodowcy na Walentynki zamienili się w ekologów

2020-02-16 19:02:25 (ost. akt: 2020-02-16 15:37:14)

Autor zdjęcia: Stanisław Kryściński

Miłość do własnej Ojczyzny, to też powód do świętowania w Walentynki. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej od wielu lat wykorzystują ten właśnie dzień do propagowania patriotyzmu. I tak też było w Olsztynie.
Wszechpolacy rozdawali plakaty zachęcające do poznawania i ochrony polskiej przyrody. Odbiór akcji był na tyle dobry, że szybko zabrakło materiałów do rozdawania.

— Ekologia może mieć także wymiar własnie patriotyczny. Nie musi być zawłaszczona przez lewicowych działaczy, którzy nie patrzą na dobro Polski tylko na ideologiczne emocje, przez które często zamiast ekologii mamy ekoterroryzm. Patriotyzm to uczucie, które jest wspierane nie tylko myśleniem bez kompleksów, ale myśleniem kompleksowym — powiedziała nam Kinga Deptuła, działaczka MW, która organizowała w tym roku akcję Wszechpolaków w Olsztynie.

Kampania Społeczna Kocham Polskę, bo tak oficjalnie nazywa się akcja Młodzieży Wszechpolskiej, była prowadzona nie tylko w Olsztynie, ale także w innych miastach Warmii i Mazur. Działacze tej organizacji oraz współdziałających z nią organizacji lokalnych rozdawali plakaty miedzy innymi w Szczytnie. Tu, jak wynika z relacji organizatorów plakaty promujące kampanię otrzymali między innymi Krzysztof Mańkowski - burmistrz miasta Szczytno i poseł Lewicy Marcin Kulasek.

Fot. archiwum prywatne

"Młodzież Wszechpolska w ten właśnie dzień – 14 lutego, kiedy Kościół wspomina św. Walentego, patrona m.in. zakochanych, wzywamy rodaków do pytania, które powinno być retoryczne! Czy Kocham Polskę? Czy kocham polską przyrodę? Jak doskonale wiemy – każda miłość wymaga czynów i ofiarności. Nie trzeba dużo, wystarczy zacząć od zwykłego pozbierania śmieci kiedy jesteśmy na spacerze w lesie, zadbania o czystość swojego najbliższego otoczenia, segregowania odpadów zamiast ich spalania czy zainteresowania się przeobrażeniami krajobrazu swojej okolicy". — przekonują Wszechpolacy

14 lutego jest dniem, który do propagowania swoich idei wykorzystała też młodzieżówka Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie. Młodzi prawicowcy z tej organizacji rozdawali z kolei plakaty upamiętniające powstanie 14 lutego Armii Krajowej.

SK


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dudafini #2870074 | 89.228.*.* 17 lut 2020 13:05

  Faszyści i naziole udający miłość do ekologi ? pewnie lubia brązowy kolor jesiennych LIŚĆI.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. j. #2870043 | 83.5.*.* 17 lut 2020 12:18

  "Ubrał się diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni."

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #2870036 | 83.5.*.* 17 lut 2020 12:12

  faszysta - ekolog

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Stefan #2870031 | 188.125.*.* 17 lut 2020 12:06

  Do narodowców - niech do was w końcu dotrze, że ZDECYDOWANA większość Polaków was nie popiera. Chcemy żyć w Polsce, gdzie nie bije się i nie wyzywa ludzi za inny język lub inny kolor skóry, chcemy żyć w Polsce, w której nie bije się i nie wyzywa ludzi, którym natura wplotła w DNA czasem niemiłą niespodziankę, chcemy żyć w Polsce, w której nie dzieli się ludzi na gorszy sort i lepszy sort, nie wyzywa od "zakamuflowanej opcji niemieckiej" itd. Dociera to do was? Nie narzucajcie Polakom waszych poglądów - często nielegalnych, niezgodnych z konstytucją i z chrześcijańskim dekalogiem. Po prostu odczepcie się od Polaków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Iwan #2869998 | 89.230.*.* 17 lut 2020 11:22

   Putin kazał im to zrobić, no to rozdają.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (28)