Miał w domu wiatrówkę, noże i bagnety. Zaatakował interweniujących policjantów

2020-02-13 15:39:43 (ost. akt: 2020-02-13 18:42:01)

Autor zdjęcia: Policja

Morąscy policjanci zatrzymali 58-letniego mieszkańca Morąga. Mężczyzna najpierw zaśmiecił teren przed blokiem, w którym mieszkał, a potem zaatakował interweniujących policjantów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli atrapy broni, wiatrówkę i wiele noży.
W czwartek (13 lutego) rano morąscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta pod blokiem doszło do zaśmiecenia miejsca publicznego i pozostawienia tam noży, co zaniepokoiło zgłaszającego.

Na miejscu funkcjonariusze szybko wytypowali właściciela pozostawionych tam rzeczy. Kiedy weszli do ustalonego mieszkania, przebywający w środku mężczyzna nie ruszał się i nie reagował na ich polecenia. W jego mieszkaniu panował duży bałagan. Policjanci zaniepokojeni stanem mężczyzny, który był przytomny, jednak nie reagował na obecność funkcjonariuszy, wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Dalej próbowali nawiązać logiczny kontakt z mężczyzną. Ten po pewnym czasie zmienił swoje nastawienie i zaatakował interweniujących policjantów. Najpierw groził im nożem, a następnie celował do funkcjonariuszy z przedmiotu przypominającego pistolet.

Sytuacja wyglądała niebezpiecznie, ale policjanci szybko obezwładnili napastnika. Podczas przeszukania jego mieszkania ujawnili klika atrap broni, wiatrówkę, noże kuchenne i bagnety, które porozkładane były w różnych miejscach.

58-letni mieszkaniec Morąga został zatrzymany i po konsultacji z lekarzem osadzony w policyjnym areszcie. Ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zxc #2872253 | 37.47.*.* 20 lut 2020 09:04

  przecież to kole4kcjoner

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Wyrok dla policjantów!!!!!! #2871769 | 79.184.*.* 19 lut 2020 13:59

  Śmierć Igora Stachowiaka. Jest wyrok dla byłych policjantów Byli oskarżeni o przekroczenie uprawnień oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem. Byli policjanci zostali prawomocnie skazani. Zapadł prawomocny wyrok w sprawie czterech byłych policjantów w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Byli oskarżeni o przekroczenie uprawnień oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem. Łukasz R. został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia i ośmioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta. Mężczyzna trzykrotnie raził Igora Stachowiaka paralizatorem w toalecie na komisariacie, gdy ten miał założone kajdanki. Pozostali trzej policjanci Paweł G., Paweł P. i Adam W. usłyszeli wyrok dwóch lat pozbawienia wolności i sześcioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.Przypomnijmy, że sąd pierwszej instancji skazał byłych policjantów na kary od dwóch do 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Choć rodzice Igora Stachowiaka domagali się zmiany kwalifikacji czynu, wobec mężczyzn nie skierowano aktu oskarżenia w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci. Igor Stachowiak zmarł w maju 2016 r. po zatrzymaniu i przewiezieniu na komisariat policji Wrocław Stare Miasto. https://wiadomosci.wp.pl/smierc -igora-stachowiaka-jest-wyrok-dla-bylych -policjantow-6480333293467777a

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. w każdym domu jest młotek noże #2868356 | 77.111.*.* 14 lut 2020 12:56

  noża do chleba ktoś nie ma ? to mu zabrali i co teraz z tego

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Milo #2868261 | 5.173.*.* 14 lut 2020 10:03

  Opis jednoznacznie wskazuje że nie miał komputer bo dzielni milicjanci dorzucili by jeszcze nielegalne ściągniętą tapetę na pulpit. Zamiast zajmować się prawdziwymi przestępcami to z jakiegoś starego chłopa robią przestępcę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. Andrzej Adamowicz #2868257 | 83.31.*.* 14 lut 2020 10:01

  Tym osiągnięciem chwalą się policjanci? Ewidentne przekraczanie uprawnień, przez ludzi z ORŁEM na czapce. Tragiczne jest to, że sędzia, który będzie procedował w tej sprawie bronił będzie "policjantów". Pan za posiadanie ciupagi, noży kuchennych, zabawek imitujących broń oraz za czynną napaść w swoim domu do, którego bezprawnie weszli "stróże prawa" i dokonali przeszukania, ciekawe pod jakim pretekstem otrzyma wyrok od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności a gdyby się okazało, że któryś z "policjantów" wywichnął sobie podczas interwencji palec to wyrok będzie zagrożony karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. I tak od rzucenia papierka doszliśmy do, no właśnie do czego? Czy to nie nazywa się bezprawie w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. STRASZNE.Pozdrawiam Pana Prezesa Kluskę, przy tej okazji. Wobec tego człowieka zastosowane takie same metody. Ale on miał pieniądze i nie był, nie jest przeciętnym Polakiem, obronił się. Człowiek z Mrągowa polegnie. Pozdrawiam przestępców w mundurach, Panowie Policjanci to pozdrowienie dotyczy tylko przestępców!!! Andrzej Adamowicz

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (15)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD