Włamywał się i kradł z kościołów. Został aresztowany

2020-01-31 12:30:55(ost. akt: 2020-01-31 13:07:19)

Autor zdjęcia: cerkiew.gorowo.pl

Jako cel obrał kościół i cerkiew w Górowie Iławeckim. Włamywał się i wchodził do wnętrza przez wybijane przez siebie szyby. Jego łupem padały pieniądze z kościelnych skarbon. Chociaż ciężko określić ilość skradzionych pieniędzy, to wartość zniszczeń jakie poczynił jest ustalona i wynosi ponad 5 tys. zł.
Na początku grudnia minionego i w połowie stycznia bieżącego roku, doszło do dwóch włamań do kościołów w Górowie Iławeckim.


Sprawca działając pod osłoną nocy, wybijał szyby w kościelnych oknach, wchodził do środka niszcząc przy tym witraże, obrazy, kinkiety, czy freski. Jego łupem padały pieniądze z kościelnych skarbon.

Policjanci ustalili kto może stać za włamaniami do kościoła i cerkwi w Górowie Iławeckim.

31 – letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego został zatrzymany w poniedziałek 27 stycznia, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się.

Na wniosek policji i prokuratury, w środę 29 stycznia Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował 31 - latka na 3 miesiące. Za przestępstwa, które popełnił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach