Medale MEN dla zasłużonych pedagogów

2020-01-11 12:03:54(ost. akt: 2020-01-11 12:07:53)

Autor zdjęcia: BT

Z udziałem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego w piątek 10 stycznia w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie miała miejsce podniosła uroczystość oraz spotkanie, których głównym punktem było wręczenie sześciorgu pedagogom naszego województwa za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania „Medali Komisji Edukacji Narodowej”.
W słowie wstępnym prezes Zarządu Okręgu W – M Ligi Ochrony Przyrody w Olsztynie Tadeusz Pampuch podkreślił wagę spotkania zarówno ze względu na osobistą obecność na nim kuratora oświaty, jak też i najmłodszych uczestników – dzieci z olsztyńskich przedszkoli, zadeklarowanych wraz ze swoimi wychowawczyniami miłośników przyrody.

Wyraził także szczególne zadowolenie z faktu coraz szerszego zainteresowania szkół oświatą proekologiczną, wyrazem czego są wręczane właśnie nagrody.

Wręczając medale nauczycielom, którzy w swojej pracy z dziećmi szczególny akcent położyli na poznawanie oraz dbałość otaczającej nas przyrody, a także współpracę z lokalnymi kołami LOK, kurator Krzysztof Marek Nowacki przypomniał, między innymi, zawsze aktualną łacińską maksymę „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, którą właśnie powinniśmy kierować się w odniesieniu do środowiska.

W programie spotkania było jeszcze wręczenie przez członków Zarządu LOP wyróżnień zaangażowanym członkom, placówkom oświatowym oraz sympatykom dyplomów i upominków. Zostały także przedstawione przy pomocy multimediów wybrane działania merytoryczne ZO W – M LOP w latach 2013 – 2019. Natomiast najmłodsi przyrodnicy otrzymali swoje pierwsze legitymacje LOP.

Z rejonu działania Nadleśnictwa Górowo Iławeckie medale MEN otrzymali nauczyciele: p. Witold Kozubel (ZSzUJN) oraz p. Bohdan Tchórz (SP).

Krzysztof Ferdycz,
opiekun Koła LOP przy Nadleśnictwie Górowo Iławeckie

[youtube]https://youtu.be/Bw2diaEl7Cc[/yputube]


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bzdury #2880585 | 88.156.*.* 5 mar 2020 21:09

  bzdury, to nie rządzący wnioskowali o te medale a lokalne społeczności, chwała Rządzący, że się nie obrazili i wzięli udział w uroczystości ich wręczania. Szczególnie, że te medale to nie za pięć lat ale za dziesięciolecia ponad przeciętnego zaangażowania w ich pracy!!!!!! tak tylko trzeba myśleć aby to zrozumieć, czego niektóry niestety brakuje!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. tak #2880578 | 88.156.*.* 5 mar 2020 21:01

  tak jestem dumny z takich nauczycieli, których ponadprzeciętne zaangażowanie doceniają lokalne społeczności wnioskując o ich nagradzania medalami!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. uczsię #2880576 | 88.156.*.* 5 mar 2020 20:57

  Poznaj historię MEDALU KONSJI EDUKACJI NARODOWEJ oraz kto może go dostać i potem oceniaj czy to jest tylko taki "ochłap"!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Bykx #2847944 | 37.248.*.* 12 sty 2020 12:44

  Lepiej by ci nauczyciele powalczyli konsekwentnie i ostro o podwyżki pensji o lepsze warunki pracy a nie biernie i w marazmie czekali co rządzący laskawie rzuca ochlapy nauczycielom a nie napawali się dumą z powodu dyplomów i medali hahahaha

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. Nauczyciel #2847718 | 83.9.*.* 11 sty 2020 22:15

  Załosne, miny dzieci, impreza ciekawa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)