Chcą rozwijać pomoc psychologiczną na uniwersytecie

2020-01-07 15:29:02(ost. akt: 2020-01-07 14:32:54)
 Beata Krzywosz-Rynkiewicz, przewodnicząca Rady Programowej Akademickiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Terapii „Empatia”

Beata Krzywosz-Rynkiewicz, przewodnicząca Rady Programowej Akademickiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Terapii „Empatia”

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Akademicki Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Terapii „Empatia” udzielał wsparcia osobom związanym z UWM. Będzie to robił nadal: jako Akademickie Centrum Wsparcia.
Ośrodek pomocy psychologicznej, który działał od 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, cieszył się tak dużym zainteresowaniem studentów i pracowników UWM, że w końcu zapadła decyzja o tym, by go rozwinąć. Jako Akademickie Centrum Wsparcia będzie działał na bardziej profesjonalnych zasadach, zyskując m.in. przestrzeń i sprzęt dla swoich zadań.

Nie zmieni się jednak to, co najważniejsze: grono terapeutów nadal będzie czekało na osoby, które potrzebują wsparcia. Specjaliści gotowi są udzielać pomocy osobom, które zmagają się z rozmaitymi problemami emocjonalnymi, egzystencjalnymi czy seksualnymi, przechodzą kryzys, mają myśli samobójcze, walczą z uzależnieniami. Swoją pomoc terapeuci oferują także osobom, które są zainteresowane rozwojem osobistym.

Więcej na temat wsparcia można przeczytać na stronie http://wns.uwm.edu.pl/empatia/zespol, gdzie znajdziemy także kontakt do terapeutek i terapeutów. Organizowane są zarówno spotkania indywidualne ze specjalistami, jak i grupowe.

Powołanie Akademickiego Centrum Wsparcia jest możliwe dzięki projektowi przygotowanemu przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie. Projekt rusza już w styczniu, ale będzie wdrażany stopniowo. Jednym z jego ważnych elementów będzie uruchomienie nowej strony internetowej ACW, na której znajdą się materiały edukacyjne oraz treści umożliwiające osobie szukającej pomocy, dokonanie uproszczonej diagnozy swoich problemów. Do czasu rozstrzygnięcia przetargów i wyboru miejsca siedziby ACW, spotkania z terapeutami będą się odbywały na dotychczasowych zasadach.

dbp


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl