Międzypokoleniowe warsztaty w Klubie Seniora

2019-12-13 19:17:41(ost. akt: 2019-12-13 19:19:38)

Autor zdjęcia: CPUiIS

W giżyckim Klubie Seniora 12 grudnia spotkali się miłośnicy robienia własnoręcznych ozdób świątecznych. Organizatorem spotkania było Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, które od lat stawia na integrację międzypokoleniową
Na warsztatach pojawili się zarówno studenci Giżyckiego UTW, ale także i młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Streetworking Giżycko. Ozdoby własnoręcznie tworzyli także Wojciech Karol Iwaszkiewicz – Burmistrz Miasta, Ewa Ostrowska – Dyrektor CPUIS , a gościem specjalnym był ksiądz Mariusz Pawlina. Zebrani pod kierunkiem hortiterapeutki Zofii Wojciechowskiej zrobili piękne żywe stroiki i ozdoby choinkowe, chętni mogli też zrobić sobie bombki 3 d ze zdjęciami – tu swoją wiedzą w tym zakresie dzieliła się Monika Czerep.

Czwartkowe warsztaty były swoistym podsumowaniem działań artystycznych w Centrum Profilaktyki, gdyż już dużo wcześniej rozpoczęto przygotowania do okresu świątecznego. Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Pełnej Chaty tworzyły kartki świąteczne i bombki, w ramach Streetworking Giżycko również przygotowywano ozdoby. W pracach wykorzystywano elementy hortiterapii i arterapii. Również sekcja rękodzieła Giżyckiego UTW, którą prowadzi Anna Danilewicz przygotowała wiele prac, które między innymi były prezentowane na jarmarku w hotelu St. Bruno. Tradycyjne przygotowywanie ozdób i dekoracji pozwala na spokojne cieszenie się wspólnie spędzanym czasem, sprzyja integracji i nawiązywaniu więzi międzyludzkich. Może być także doskonałym elementem szerszych oddziaływań profilaktycznych.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Senior #2839030 | 89.229.*.* 23 gru 2019 05:41

    Poprosze o namiary na klub

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ciekaw jestem #2836188 | 89.229.*.* 16 gru 2019 10:44

    ile podatnik wykłada na ten UTW?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)