Nocne Igraszki z Nauką po raz ósmy

2019-12-10 08:00:02(ost. akt: 2019-12-10 08:27:14)

Autor zdjęcia: Arch. ZSKŚiA Giżycko

W wigilię mikołajek w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku po raz ósmy odbyły się „Nocne Igraszki z Nauką”.
W cieszącym się wśród uczniów popularnością intedyscyplinarnym konkursie wzięło udział 10 drużyn klas I-III. Każda drużyna składała się z pięciu osób. Igraszki rozpoczęły się o godz. 18 i trwały do późnych godzin wieczornych. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej ZSKŚiA. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały pani Marzena Trusewicz-Żakiewicz oraz pani Małgorzata Krywko.

Podczas igraszek przeprowadzonych zostało 18 konkurencji. Zadania, z którymi mierzyli się uczniowie, dotyczyły różnych dziedzin m.in. języka polskiego, języków obcych, matematyki, fizyki, biologii, przedmiotów zawodowych. Miały one formę łamigłówek logicznych, krzyżówek, tangramów, origami. Podczas wykonywania zadań trzeba było wykazać się kreatywnością wykonując najdłuższy, statyczny most z pianki florystycznej i wykałaczek, sprawnością manualną np. wykonując z włóczki łańcuszek szydełkiem według podanego wzoru oraz sprawnością fizyczną, uczestnicząc w konkurencjach sportowych.

Po raz szósty odbył się konkurs wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie przeprowadzony przez przedstawicieli Placówki Terenowej KRUS w Giżycku. Debiutantem wśród konkurencji był turniej planszówek.
Uczniowie zagrali pod czujnym okiem pani Magdaleny Czaus w grę „Na końcu języka”. Jak co roku największą atrakcją było karaoke oraz zatańczenie przez wszystkich uczestników „belgijki” oraz zumby do piosenki piosenki ,,Chocolate - choco choco”.

Podczas imprezy obecni byli zaproszeni goście: Jarosław Kulhawik - dyrektor ZSKŚiA, Dariusz Radziulewicz – wicedyrektor ZSKŚiA, Marian Mieńko - Radny Powiatu Giżyckiego, dyrektor MOSiR, Anna Kutnik i Anna Binik– przedstawicielki Placówki Terenowej KRUS w Giżycku.

"Nocne Igraszki z Nauką" są imprezą cieszącą się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej i absolwentów, których tego dnia również nie zabrakło.
Komisja Konkursowa VIII edycji Interdyscyplinarnego Konkursu „Nocne Igraszki z Nauką” oceniająca poprawność wykonania zadań, pomysłowość i kreatywność ogłosiła wyniki przyznając: I miejsce klasie 1 TEB (4), II miejsce - 2TRW oraz III miejsce - 1 TAR(4).
Wszyscy uczniowie biorący udział w nocnych zmaganiach zostali nagrodzeni. Otrzymali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz Radę Rodziców w ZSKŚiA.
Wszystkim sponsorom dziękujemy za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.
Gratulujemy drużynom biorącym udział w nocnych zmaganiach!
Do zobaczenia za rok!

Marzena Trusewicz-Żakiewicz
Małgorzata Krywko


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2840825 | 196.240.*.* 28 gru 2019 19:12

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz