Dyrektor Zbigniew Brzoza o konflikcie w teatrze Stefana Jaracza

2019-11-29 17:25:41(ost. akt: 2019-11-29 18:18:42)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

— Po roku kierowania Teatrem nowemu Zarządowi Teatru udało się zachować pozycję mediatora. Obniżono napięcie pomiędzy pracownikami, a atmosfera w pracy poprawiła się — tak widzi sytuację w olsztyńskim teatrze jego dyrektor Zbigniew Brzoza.
Dyrektor Zbigniew Brzoza odniósł się w ten sposób w specjalnym oświadczeniu do napiętej sytuacji w olsztyńskim teatrze. Przypomnijmy, że na panującą tam atmosferę skarżą się związkowcy z NSZZ "Solidarność" i Związku Zawodowego Aktorów Polskich. W teatrze trwa kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. — Mam nadzieję, że kompleksowa kontrola PIP pomoże w zażegnaniu konfliktu i przywróceniu praw pracowniczych — mówi Krzysztof Krzyżaniak, wiceprzewodniczący Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ "Solidarność".
— Oczywiście docierają do mnie informacje na temat tego jak jest odbierany nowy dyrektor przez swoich podwładnych. Uczestniczyłem w spotkaniach, w których był on szeroko poruszany. Jednak są to głównie zarzuty na granicy emocjonalnych opinii, a nie konkretne zarzuty — stwierdza z kolei Zdzisław Fadrowski, dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim, który nadzoruje teatr.
Zdaniem dyrektora Zbigniewa Brzozy konflikty ze związkami zawodowymi istniały już wcześniej, jeszcze nim zaczął kierować teatrem.
— Państwowa Inspekcja Pracy rutynowo przeprowadza kontrolę na wniosek związków zawodowych, a także, aby sprawdzić wykonanie zaleceń poprzedniej kontroli. Przeprowadzanie kontroli nie dowodzi naruszeń prawa...Po roku kierowania Teatrem nowemu Zarządowi Teatru udało się zachować pozycję mediatora. Obniżono napięcie pomiędzy pracownikami, a atmosfera w pracy poprawiła się...Ponadto wprowadzono procedurę antyprzemocową w Studium Aktorskim, a szkolenia pracowników Teatru w tym zakresie trwają — stwierdzają w swoim oświadczeniu dyrektor Zbigniew Brzoza oraz jego zastępca Janusz Żwirko.

red., SK


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sprawiedliwy #2832250 | 88.156.*.* 9 gru 2019 17:20

    Życzę Panu Brzozie wszystkiego najlepszego - szybkiej dymisji i powrotu do domu

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. j. #2827083 | 83.9.*.* 30 lis 2019 06:18

    Sprawa jest prosta i znana we wszystkich firmach od zawsze: Jeżeli ktoś nie potrafi rozmawiać z ludźmi to nie nadaje się na dyrektora i należy go natychmiast zmienić. - Jest druga opcja: wymienić pracowników, ale to nie zawsze skutkuje...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)