Bezledy. Rozmawiali w szkole o środkach odurzających

2019-11-25 08:22:53(ost. akt: 2019-11-25 08:30:04)

Autor zdjęcia: Beata Złonkiewicz

W ubiegły czwartek, 21 listopada 2019 r., dzielnicowy posterunku policji w Bezledach asp. Wojciech Bałdyga, w ramach działań profilaktyczno-informacyjnych pn. „Zanim będzie za późno”, spotkał się z rodzicami uczniów oraz nauczycielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach.
Funkcjonariusz opowiadał o niebezpieczeństwach, z którymi może spotkać się młody człowiek. Mówił o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także o uzależnieniach.

Informował również, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.

Aby lepiej przybliżyć wszystkim zebranym problem istniejących zagrożeń, policjant przyniósł na spotkanie walizkę pełną paczuszek z substancjami wyglądającymi jak narkotyki i dopalacze.

Walizka, oprócz atrap substancji psychoaktywnych, zawierała przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania, przechowywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków, a prezentowane w niej atrapy są ciągle aktualizowane.

Potrzeba przedstawienia tej walizki wzięła się z konieczności zwiększania świadomości rodziców oraz nauczycieli, aby z bliska mogli zobaczyć, iż na nasze dzieci czyha coraz więcej zagrożeń, a my musimy zdawać sobie z tego sprawę i jak najlepiej przygotować się do radzenia sobie z nimi, wzmacniając swoją czujność wobec dzieci.

Beata Złonkiewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty