Olivia i Chira pomagają policji w znalezieniu mordercy

2019-11-08 16:36:39 (ost. akt: 2019-11-08 17:05:43)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Przed miesiącem w Olecku doszło do brutalnego zabójstwa 69-letniej kobiety. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach prowadzą intensywne czynności wykrywacze. Nie ograniczają się tylko do środków dostępnych w Polsce.
W minioną środę (6 listopada) wykorzystano dwa psy rasy Bloodhound sprowadzone z niemieckiej Saksonii, które są specjalnie szkolone do szukania osób po zapachu. Wykorzystywane są w szczególności w poszukiwaniu osób zaginionych.

Psy wraz ze swoimi przewodnikami służą w niemieckiej policji od 3 i 5 lat. Pracowały już kilkukrotnie na terenie Polski, ale również w Austrii i Czechach. Olivia i Chira – bo takie noszą imiona, przez kilka godzin pracowały na terenie Olecka. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania policja nie ujawnia wyników ani szczegółów przeprowadzonych czynności z udziałem psów.

Przypomnijmy, że ciało zamordowanej kobiety, która miała m.in. podcięte gardło i szereg innych obrażeń, znaleziono w jednym mieszkań przy ul. Batorego. Policja natychmiast rozpoczęła intensywne czynności śledcze.