Dla Majkela, czyli charytatywny koncert w ośrodku kultury

2019-10-21 12:07:18(ost. akt: 2019-10-21 12:11:53)

Autor zdjęcia: BT

To było niezwykłe, pełne pozytywnych emocji niedzielne popołudnie i wieczór 20 października. W górowskim ośrodku kultury zgromadziło się kilkaset osób, które wzięły udział w koncercie charytatywnym połączonym z aukcją podarowanych organizatorom wyrobów artystycznych i gadżetów.
Inicjatorzy przedsięwzięcia, młodzi ludzie z ośrodka kultury, wymyślili i zorganizowali „Koncert charytatywny dla Majkela”, szczytnym celem którego była pomoc znanej i popularnej w środowisku osobie — Michałowi Semotiukowi, wychowawcy, choreografowi i kierownikowi regionalnych zespołów tanecznych i wokalnych.

Na apel organizatorów odpowiedziało wiele zespołów, a w pierwszej kolejności te, z którymi Michał pracuje na co dzień. Całość tej niezwykłej akcji dobrych serc poprowadził Roman Bodnar, bliski przyjaciel Michała, dziennikarz olsztyńskiej telewizji.

Pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z Lelkiwskich Wesełuszek, po nich zespół myśliwskich instrumentów dętych Derkacz, dalej folklorystyczny zespół taneczny Dumka, a następnie wszyscy, którzy zadeklarowali swój udział w akcji: The Ukrainian Folk, Tuhaj-Bej, Kraina, NaRok, Podita, Horpyna. W przerwach prowadzona była niezwykle dynamiczna i emocjonująca aukcja gadżetów (w tym dwóch tortów).

Przed ośrodkiem kultury harcerze zbierali dobrowolne datki, natomiast w przedsionku zgłodniali mogli posilić się smakołykami regionalnej kuchni serwowanymi przez uśmiechnięte gospodynie.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. górowianin #2808577 | 188.146.*.* 23 paź 2019 16:15

    Szacun dla organizatorów, harcerzy i wszystkich ludzi dobrej woli.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz