Jesienne ognisko, czyli październikowy spacer przedszkolaków z Bezled

2019-10-18 13:10:33 (ost. akt: 2019-10-18 13:15:22)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Słoneczna październikowa pogoda zachęciła przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach do wyjścia na świeże powietrze.
Złota polska jesień na dobre zagościła także u nas. Wesoła gromadka, w asyście wychowawczyń, pracowników przedszkola oraz rodziców, wyruszyła do „Sołtysowego gaju”, aby miło i zdrowo spędzić czas na zabawach rekreacyjno-sportowych w tak urokliwym miejscu.

Wcześniej dzieci zapoznano z zasadami bezpiecznego zachowania podczas zabaw, utrwalano zasady uczestniczenia w ruchu drogowym.

Głównym punktem wyprawy było ognisko. Dzieci usłyszały krótką historię ziemniaka, skąd pochodzi, kto i kiedy sprowadził go do Europy. Gdy wszyscy pod czujnym okiem swoich pań wspólnie bawili się pośród drzew, rodzice przygotowali ognisko z kiełbaskami i ziemniakami.

Degustacja ogniskowych przysmaków trwała dość długo. Dzieci poznały niezwykły smak ziemniaczka prosto z ogniska. Nie mogły tylko pojąć, dlaczego smakuje jakoś inaczej. Uczestnicy po uporządkowaniu terenu, pełni wrażeń, powrócili do przedszkola.

Ten piękny dzień w plenerze, z ruchem i wspólną biesiadą przy ognisku, przedszkolaki na pewno zapamiętają, uwieczniając przeżyte chwile np. w swoich pracach plastycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tej jesiennej imprezy.

Alina Dymek


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty