Kolejne osoby zgubiły się w lesie zbierając grzyby. Straż Graniczna apeluje o uwagę!

2019-10-03 16:30:59 (ost. akt: 2019-10-03 13:00:15)

Autor zdjęcia: W-MOSG

W środę (2 października) mundurowi ze Straży Granicznej odnaleźli w przygranicznych lasach 86-letnią kobietę oraz 21-latka, którzy zgubili się zbierając grzyby.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim otrzymali informację o zaginięciu w pobliskim lesie starszej kobiety. Okazało się, że 86–latka przyjechała na grzyby ze swoim synem. Mieszkanka powiatu bartoszyckiego podczas grzybobrania zgubiła się.

Do akcji ruszyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Górowa Iławeckiego i Bezled, straż leśna, miejska oraz policja. Po dwugodzinnych poszukiwaniach funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim nawołując odnalazł grzybiarkę, około 5 km dalej. Kobieta była przemoknięta. Stwierdziła, że to wiek sprawił problemy z orientacją w terenie. Cała i zdrowa wróciła do swojej rodziny.

Fot. W-MOSG

Tego samego dnia w lesie zgubił się mieszkaniec gminy Lelkowo. Młody mężczyzna błądził około 5 godzin i nie mógł znaleźć drogi powrotnej. W końcu zadzwonił pod numer alarmowy 112.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach wspólnie z policjantami z KPP w Braniewie natychmiast ruszyli na poszukiwania. Mundurowi odnaleźli 21-latka na ambonie myśliwskiej. Grzybiarz został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Fot. W-MOSG

Przygraniczne lasy kuszą coraz większą ilością grzybów, dlatego funkcjonariusze Straży Granicznej po raz kolejny apelują do grzybiarzy, by zwracali uwagę na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa. Wystarczy chwila nieuwagi, by znaleźć się w Rosji.

Źródło: W-MOSG


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. GOŚĆ #2799847 | 83.20.*.* 5 paź 2019 10:49

  A mnie GPS wyprowadził błędnie i chodziłem tak 4 godziny az sam znalazłem odpowiednią drogę .A jeśli ktoś ma w orange to nigdzie się nie połączy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. czytelnik #2799765 | 46.169.*.* 5 paź 2019 07:37

  Prośba do komentujących zdarzenia: nie oceniajcie innych zanim się nie znajdziecie w podobnej sytuacji. Nie znam okoliczności odnalezienia starszej osoby, ale chłopak zachował się bardzo odpowiedzialnie, dzięki czemu dość szybko i sprawnie udało się go zlokalizować. Nie jestem upoważniony, żeby podać tutaj więcej szczegółów, ale szkoda, że w artykule nie wskazano na tym przykładzie co zrobić w podobnej sytuacji, bo to może spotkać każdego... no może nie trolla internetowego, który nie wie, że jego akumulatorek w najnowszym smartfonie też może się czasem rozładować i wówczas wszystkie aplikacje są bezużyteczne, a on sam jest jak "głąb" w XXI w.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. mapy googla! #2799170 | 37.8.*.* 3 paź 2019 19:11

  są w standardzie w samrtfonach. Rozumiem, że 86 latka nie wie co to jest, ale 21 latek i taki głąb? Dramat. Każdy smartfon ma GPS i są may do tego. warto używać

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. j. #2799130 | 83.9.*.* 3 paź 2019 17:21

  Każdy ma smartfon, wystarczy pobrać aplikację typu backtrack, gdzie zaparkowałem lub podobną i nie ma problemu z trafieniem do punktu wyjścia lub do domu. To nie średniowiecze a 21 wiek!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  Unia Europejska

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.