Konferencja w Bartoszycach w rocznicę radzieckiej agresji na Polskę

2019-09-17 13:28:20 (ost. akt: 2019-09-17 13:43:53)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

We wtorek 17 września przypada 80. rocznica radzieckiej agresji na Polskę. To historyczne wydarzenie było tematem konferencji, jaką Powiat Bartoszycki zorganizował w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach.
Konferencja, której temat brzmiał "17 września 1939 — czy można było zmienić bieg historii?" rozpoczęła się występem dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 w Bartoszycach. Sześcioletnie "Misie" zaprezentowały kilkuminutowy program, złożony z wierszy i piosenek.

Później do głosu doszli już dorośli. — Tą konferencją zaczynamy cykl spotkań, podczas których będziemy omawiać zdarzenia z historii, a które nie zawsze były dokumentowane lub przekazywane na kartach książek do historii w naszych szkołach — zapowiedział podczas otwarcia starosta powiatu Zbigniew Nadolny.

W dalszej części występowali poszczególni prelegenci, którzy wydarzenia sprzed 80 lat przedstawiali w kontekście historycznym, politycznym, prawnym oraz społecznym. Gośćmi konferencji byli: dr hab. Karol Sacewicz (naczelnik delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie), Michał Ostapiuk (historyk delegatury IPN w Olsztynie), Andrzej Dramiński (radca prawny) oraz Celina Wiszniewska (członek Związku Sybiraków).

kwk


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej Kaliningrad #2792235 | 141.0.*.* 17 wrz 2019 14:29

    nie zrozumjalem: czy polaki yes przeciw niepodleglosci ukrainy I bialorusi tak Samo jak my? wtedy co w srawe zemi nimeckiej : czy jest zgoda na zwrot?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz