Lewica ogłosiła, kto wystartuje z pierwszych miejsc

2019-08-23 17:09:37(ost. akt: 2019-08-23 17:19:20)
Marcin Kulasek ma być jedynką na olsztyńskiej liście

Marcin Kulasek ma być jedynką na olsztyńskiej liście

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Lewica zaprezentowała w Olsztynie swoje pierwsze miejsca na listach wyborczych do Sejmu w olsztyńskim i elbląskim okręgu wyborczym. Pełne listy koalicja lewicowych partii, czyli Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Razem oraz Wiosny chcą przedstawić po zebraniu podpisów pod listami poparcia i zarejestrowaniu.
Konferencja pod Wysoką Bramą była okazją do zaprezentowania utworu muzycznego, który ma towarzyszyć lewicy w wyborach. W Olsztynie listę otwiera Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD, a w Elblągu znana olsztynianka Monika Falej z Partii Wiosna. To o tyle zaskakujące, że liderka tej partii jest znana w zaangażowanie w sprawy Olsztyna. W wyborach samorządowych startowała na prezydenta tego miasta.

Pytana przez dziennikarzy polityk tłumaczyła, że wybory do europarlamentu, w których też startowała, były tymi, w których zabiegała o głosy wyborców z całego regionu Warmii i Mazur, a także Podlasia.

Druga na liście Lewicy do sejmu z okręgu olsztyńskiego jest Małgorzata Matuszewska-Boruc z partii Razem, a trzeci Hubert Górski, Radny Miasta Ełk, członek Wiosny Roberta Biedronia.

Według informacji przedstawionych na konferencji prasowej, Lewica jeszcze ustala kandydatów na senatorów z Koalicją Obywatelską, ale w przypadku fiaska rozmów ma wystawić własnych.

SK

***
Przypominamy o naszej akcji, w której możecie ocenić dotychczasowych parlamentarzystów.
Jak waszym zdaniem sprawowali się przez ostatnie cztery lata? Dobrze? To postawcie im plus. Źle? Stawiajcie minus. Prosimy też o komentarze oceniające pracę parlamentarzystów z naszego regionu. Zagłosować lub zostawić komentarz można :