Służba Więzienna wydała komunikat w sprawie Marka Falenty

2019-08-22 14:40:16(ost. akt: 2019-08-22 15:15:53)
Służba Więzienna dementuje nieprawdziwe informacje, jakoby Marek F. został wywieziony z Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce „w nieznane miejsce” i jego pełnomocnicy nie mają z nim kontaktu.
W rzeczywistości Marek F. został przewieziony na badania psychologiczno-penitencjarne do ośrodka diagnostycznego w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce, a następnie po badaniu wrócił do Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu, w którym przebywał wcześniej i przebywa obecnie.

Marek F. nigdy nie stracił prawa do kontaktów z pełnomocnikami i spotyka się z nimi na dotychczasowych zasadach. Do takich spotkań doszło m.in. 20 i 21 sierpnia. Marek F. ma też prawo do wykonywania telefonów i z tego prawa korzysta – m.in. wykonał taki telefon 19 sierpnia tuż po powrocie z badania.

Nieprawdziwa jest więc informacja, która została przekazana mediom przez jednego z pełnomocników Marka F., jakoby miejsce pobytu osadzonego było nieznane, a pełnomocnicy stracili z nim kontakt. Służba Więzienna nie zna powodów, dla których pełnomocnik wprowadził w błąd dziennikarzy i opinię publiczną. W ocenie Służby Więziennej takie zachowanie pełnomocnika jest sprzeczne z zasadami etyki adwokackiej i uchybia godności tego zawodu.

Źródło: Służba Więzienna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zrobił dobrze i ukarali go ? #2780511 | 77.111.*.* 22 sie 2019 17:13

    za co ? kto by wykrył tych złodzieji ? puścić go i nagrode mu dać

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz