Znaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka [AKTUALIZACJA]

2019-08-22 09:18:46(ost. akt: 2019-08-22 12:54:18)

Autor zdjęcia: Szymon Starnawski/Polskapress

W czwartek rano (22 sierpnia) odnalezione zostało ciało Piotra Woźniaka-Staraka. Przypomnijmy, że znany producent filmowy zaginął na jeziorze Kisajno 18 sierpnia.

O odnalezieniu ciała poinformował Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA, który przyznał: "Potwierdziły się najgorsze obawy".


Co ciekawe, strażak, z którym rozmawialiśmy dzisiaj po godzinie 9, nie potwierdził nam informacji o odnalezieniu ciała. — Nie wpłynęła do nas oficjalna informacja o znalezieniu ciała, nic o tym nie wiem — mówił w czwartek rano kpt. Mateusz Pupek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.— Nie zostaliśmy odwołani z prowadzenia akcji, strażacy są dziś na wodzie i prowadzą poszukiwania.

Mateusz Pupek zapewnił też, że zweryfikuje tę informację. I faktycznie, chwilę po naszej rozmowie, podobny komunikat pojawił się na stronie KWP w Olsztynie. Policjanci napisali: "dziś rano grupa płetwonurków biorąca udział w działaniach poszukiwawczych na jez. Kisajno zlokalizowała ciało prawdopodobnie 39-letniego zaginionego mężczyzny. Na miejscu będą wykonywane dalsze czynności z udziałem prokuratora i policyjnych techników kryminalistyki".


Po kilku godzinach pojawił się także oficjalny komunikat prokuratury. Krzysztof Stodolny napisał:


Przypomnijmy, że 18 sierpnia około godziny 3.30 do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku wpłynęło zgłoszenie o pływającej po Kisajnie motorówce, która zagłusza spokój.

Wodny patrol policji na miejsce, czyli w okolice miejscowości Fuleda, dopłynął około godziny 5. Na wodzie dryfowała łódź, na której nikogo nie było.

Jak wynika z ustaleń policji, w chwili wypadku na pokładzie łodzi znajdowały się dwie osoby. Jedna z nich zdołała wydostać się na brzeg. — 27-letnia mieszkanka Łodzi powiedziała, że pływała na motorówce z 39-letnim mężczyzną. Podczas wykonywania gwałtownego manewru oboje wpadli do wody. Kobiecie udało się przepłynąć około stu metrów, by dotrzeć do brzegu, mężczyzny poszukują służby ratunkowe — mówiła w niedzielę Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Sprawą zajęła się też prokuratura.

— W dniu 20 sierpnia 2019 r. Prokurator Rejonowy w Giżycku na podstawie zebranego dotychczas materiału dowodowego wszczął śledztwo z art. 177§2kk – wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć — podaje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. — Z uwagi na wczesną fazę postępowania przygotowawczego, dla dobra prowadzonego śledztwa, nie jest możliwe podanie innych szczegółów sprawy.

Gwiazdy i przyjaciele reagują na śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

Borys Szyc napisał: — Nie mam słów Piotrula. Żegnaj przyjacielu. Braszku. Odpoczywaj w spokoju


Był synem restauratorki i bizneswoman Anny Woźniak-Starak oraz pasierbem Jerzego Staraka. Ojczym producenta filmowego majątek zdobył dzięki przemysłowi farmaceutycznemu. Sam Piotr Woźniak-Starak postanowił jednak związać się z branżą rozrywkową. Od lat produkuje filmy. Tytuły, które odniosły duży sukces to m.in. "Bogowie" czy "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Jako asystent reżysera pracował przy "Oficerach" i "Katyniu". Prywatnie był mężem Agnieszki Woźniak-Starak (Szulim), znanej dziennikarki i prezenterki TVN

Piotr Woźniak-Starak:

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zbych #2782752 | 89.228.*.* 28 sie 2019 09:05

  Miejscowości Sztynort i Fuleda tam gdzie spotykają sie dwa jeziora Dargin i Kisajno połączyła smutna historia ich włascicieli po 75 latach.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mad #2782491 | 109.231.*.* 27 sie 2019 14:57

  Pływać w nocy nie wolno, bo ludzie śpią na łódkach, a łodzie są przy kejach o które się obijają. W nocy zazwyczaj fali nie ma chyba, że przepłynie motorówka wtedy buja jak diabli. Pędząc motorówką w ciemności po wodzie można łatwo na kogoś lub na coś wpaść. Jak widać im więcej pieniędzy tym mniej odpowiedzialności i rozumu. Dobrze że nikomu krzywdy nie zrobił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. Basia #2781442 | 83.26.*.* 24 sie 2019 21:05

  W jednym momencie zawalił się świat Agnieszce, żonie ofiary. Składam jej najszczersze kondolencje. Pani Agnieszko, niech Bóg da Pani siły , aby przez to wszystko przejść i podnieść się do życia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Halina #2780875 | 195.206.*.* 23 sie 2019 12:21

  Ta tragedia przypomniała mi naszą rodzinną... 25 lat temu mój 19-letni wówczas kuzyn utopił się na oczach całej naszej rodziny. Odcumowała się łódka, wypłynął po nią... Tego ogromu bólu nie da się opisać słowami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. Fachowiec #2780648 | 31.0.*.* 22 sie 2019 21:39

  Do tych co krytykują slużby, oni przerywają działania na czas nocy, mieli również przeszukany duży akwen, a SGPRP pracowala w nocy skoro odnalazła ciało o 5 rano. Pracują tak samo jak strażacy na sonarach więc niedysponują lepszym sprzętem tylko poprostu mieli więcej szczęścia, nic wiecej. Jeden dwa dni mogą popracować na obrotach, a strazacy na obrotach są cały czas i dlatego noc.maja.do odpoczynku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (36)