Jak wrócicie po wakacjach na UWM, to możecie nie poznać kortowskiego parku [ZDJĘCIA]

2019-07-18 13:26:20(ost. akt: 2019-09-05 14:06:20)

Autor zdjęcia: UWM/ Facebook

Kortowski park pięknieje. Na profilu facebookowym UWM pojawiły się zdjęcia dokumentujące rewitalizację uczelnianych terenów. Wygląda na to, że nasz kampus, uważany za najpiękniejszy w Polsce, zyska kolejne estetyczne elementy.

O tym, że kortowski park zyska nowe oblicze, informowaliśmy już kilka miesięcy temu. Pisaliśmy wówczas, że będzie to inwestycja naprawdę imponująca, bo warta dwa i pół miliona złotych. — Mamy dofinansowanie tego projektu, który jest częścią dużego działania, realizowanego pod hasłem bioróżnorodności na trenie kampusu — mówił nam wówczas doktor Aleksander Socha, kanclerz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

I dodawał: — Chodzi w nim o zachowanie równowagi między światem roślin, zwierząt i ludzi. W Kortowie I chcemy wyremontować plac Cieszyński, naprawić przylegające do niego chodniki, by poprawić komunikację. Zachowamy jednak dotychczasowy układ komunikacyjny, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.


Fot. UWM/ Facebook

Dzisiaj widać już efekty działań na terenie kampusu. W kortowskim parku pojawiły się drewniane ławki, ogrodnicy posadzili też nowe kwiaty. Tereny uniwersyteckie mają być też coraz bardziej przyjazne dla owadów, dlatego zakładane są dla nich hotele. Pojawiają się też budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy.

Przypomnijmy, że na terenie kampusu pojawiły się też zdroje. Można z nich bezpiecznie pić wodę. Specjalne kraniki znajdują się przy centrum konferencyjnym, rektoracie, placu Łódzkim, starej pętli przy ul. Warszawskiej, ul. Heweliusza, stadionie i DS 6.


Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci