Będzie ekshumacja zwłok 9-miesięcznej Blanki z Olecka?

2019-07-12 12:06:14 (ost. akt: 2019-07-12 14:03:14)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prokuratura rozważa przeprowadzenie ekshumacji ciała 9-miesięcznej Blanki z Olecka — poinformował portal wp.pl. — Na tym etapie nie odnosimy się do tych doniesień — powiedział Gazecie Olsztyńskiej prokurator Maciej Załęski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.
Sprawa zabójstwa dziewczynki została przeniesiona z suwalskiej prokuratury do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Śledczy zajmują się sprawą śmierci dziewczynki, a także prowadzą postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych w działaniach instytucji zobowiązanych do nadzoru nad rodziną dziecka.

Jak poinformowała Wirtualna Polska prokuratura chce zarządzić ekshumację zwłok zamordowanej Blanki. — Na tym etapie nie odnosimy się do tych doniesień — powiedział Gazecie Olsztyńskiej prokurator Maciej Załęski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. — Na miejscu przez prokuratorów realizowane są intensywne czynności procesowe.

Jak dodał prokurator Załęski, dla dobra postępowania prokuratura nie informuje ani o zakresie, ani o rodzaju planowanych i realizowanych czynności.

Przypomnijmy, że dramat rozegrał się w jednym z mieszkań socjalnych w Olecku w piątek 21 czerwca. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 9-miesięcznej dziewczynki. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka, która potwierdziła, że do jej śmierci doprowadziły osoby trzecie. Dziewczynka doznała krwotoku wewnętrznego i uszkodzenia mózgu. Do zabójstwa doszło poprzez uderzenie narzędziem tępokrawędzistym w głowę, w okolice szyi i klatki piersiowej. Ciosy zadane dziecku były na tyle mocne, że złamane żebro przebiło dziewczynce serce.

Rodzice dziewczynki - Anna W. i jej konkubent Grzegorz W. zostali aresztowani na 3 miesiące. Prokuratura zarzuciła im zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, znęcanie się fizyczne nad dziewczynką w okresie od kwietnia 2019 roku do 20 czerwca, jak również wykorzystanie seksualne.

Grzegorz W, ojciec zamordowanej Blanki, po tygodniowym zatrzymaniu w areszcie, wyszedł na wolność. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach potwierdziła, że wszelkie dowody uzyskane w toku postępowania przygotowawczego wskazują, iż Grzegorz W. nie jest sprawcą zarzucanych mu czynów.

Badania DNA wykluczyły, aby ślady biologiczne ujawnione na ciele zamordowanej dziewczynki pochodziły od jej ojca. Również wydruki połączeń telefonicznych, jak i lokalizacja telefonu komórkowego podejrzanego pozwoliły na ustalenie, iż w czasie zbrodni mógł nie przebywać w mieszkaniu, w którym doszło do zabójstwa.

Anna W., matka Blanki pozostaje w areszcie śledczym. Decyzją Zastępcy Prokuratora Generalnego śledztwo dotyczące pozbawienia życia dziewięciomiesięcznej Blanki W.z prokuratury w Suwałkach zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cde #2761948 | 95.160.*.* 14 lip 2019 10:09

  Wstyd by nie załatwić wszelkich badań przed pochówkiem i po 3 tygodniach rozpatrywać potrzebę ekshumacji. W jakim celu rozdrażniać społeczeństwo ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. abcd #2761482 | 83.29.*.* 13 lip 2019 11:25

   Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl"

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. Gość #2761322 | 178.21.*.* 12 lip 2019 23:55

    Dowiemy sie w końcu kto jest ojcem tego dziecka i kim jest tajemnicza postać z Suwałk, która odwiedzała rodzinę Blanki?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Daniel #2761085 | 37.47.*.* 12 lip 2019 15:11

     SAM MAM DZIECI I NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA ZABIĆ DZIECKO DLA MNIE TACY LUDZIE TO POTWORY MAM NADZIEJĘ ŻE ZDECHNIECIE W TYM WIĘZIENIU DO DZIŚ SIĘ ZASTANAWIAM DLACZEGO NIE MA KARY ŚMIERCI TAKIEGO SMIECIA MUSZĘ UTRZYMYWAĆ ŻE SWOICH PODADKOW BĘDZIECIE SUE SMAŻYĆ 2 PIEKLE ZA TO CO ZROBILIŚCIE

     Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

     1. xxx #2761079 | 91.233.*.* 12 lip 2019 14:57

      już była, dzisiaj rano

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      Pokaż wszystkie komentarze (7)