Inwestycja Roberta Lewandowskiego na Mazurach coraz bliżej

2019-07-10 07:34:26 (ost. akt: 2019-07-10 07:55:15)

Autor zdjęcia: Arch. Pracownia Architektoniczna www.chiliart.pl

Jak pisaliśmy kilka dni temu, projekt „Wodny Świat”, który ma być realizowany w Giżycku i okolicy, otrzymał prawie 41 mln zł dofinansowania z PARP. To świetna wiadomość nie tylko dla turystów, ale i dla... Roberta Lewandowskiego, który jest zaangażowany w powstanie inwestycji.
Choć Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała fundusze Krzysztofowi Lickiewiczowi, to trzeba podkreślić, że za olbrzymi projekt, wart ponad 71 milionów, odpowiedzialne są cztery firmy. Wspólnikiem w jednej z nich, spółce Nowe Mazury 8, jest Robert Lewandowski.

Kapitan polskiej drużyny chce ze swoimi partnerami wybudować na Mazurach restaurację na wodzie, w której będzie można zamówić posiłek z menu bazującego na świeżo złowionych rybach. Inwestorzy chcą w tym miejscu zbudować także wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Jak czytamy w opisie projektu dofinansowanego przez PARP, turyści będą mogli też samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni, ponieważ wydzielona zostanie sekcja „self-cooking”. Z kolei w module „La Petit Chef” klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań. Obiekt wejdzie w skład wspomnianego „Wodnego Świata”.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Wodny Świat w Giżycku i Gajewie

Wodny Świat w Giżycku i Gajewie

Czym ma być „Wodny Świat”? Projekt zakłada powstanie sieci miejsc skupionych wokół wody. Każde z nich ma nie tylko budować skojarzenia z wodą, ale i wzmocnić świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji. Słowem — ma to być przestrzeń, w której turyści będą mogli nie tylko doświadczyć bliskości mazurskiego jeziora, ale także poznać jego historię i zrozumieć znaczenie.

Poza wspomnianą częścią gastronomiczną, powstanie tu Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej. To tutaj będzie można też skorzystać z licznych atrakcji.

Jedną z nich będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie dla „Wodnego Świata”, dzięki któremu będzie można poznać prawdziwą topografię jeziora Niegocin i przenieść się do dawnej osady rybackiej. Znajdzie się tu także miejsce dla Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, w którym pojawić się ma akwarium mazurskie. Miłośników pływania cieszyć ma z kolei nowoczesny port z tawerną przy wylocie Kanału Niegocińskiego.

Paweł Petrusewicz, który wspólnie z Krzysztofem Lickiewiczem, Karoliną Czupryniak oraz spółką Lewandowskiego inwestuje w Giżycku, powiedział nam, że zakończenie realizacji projektu planowane jest do końca 2021 r.

— Czasu nie jest wiele, ale trudno powiedzieć, kiedy konkretnie ruszymy, być może jesienią — mówi Paweł Petrusewicz. — Ten projekt jest potwornie trudny, to olbrzymie przedsięwzięcie, nie możemy sobie pozwolić na choćby najmniejszy błąd — zaznaczył. I przyznał, że liczy na współpracę z władzami samorządu.
Inwestycja realizowana będzie w miejscowościach Giżycko oraz Gajewo. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

dbp/zoKomentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kirkor #2967939 | 195.117.*.* 4 wrz 2020 14:34

  Ciekawostką jest to, że Spółka Nowe Mazury 8 ma kapitał założycielski 5.000 złotych. Czterech panów, w tym Rober Lewandowski, wpłaciło po 1200 złotych do wspólnej kasy. A dostają od państwa publiczne pieniądze w kwocie 41 milionów. Niezłe układy i układziki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Szef #2760417 | 46.77.*.* 11 lip 2019 07:05

  Super news! Będzie gdzie trwonić 500+.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Płotka #2760414 | 5.173.*.* 11 lip 2019 06:57

  Świerze ryby buuuaaahhhaaahhaa niby skąd jak jeziora zostały rozkradzione w biały dzień

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. M. #2760379 | 176.221.*.* 10 lip 2019 23:57

  Zagraniczni turyści będą oddychać czyściutkim powietrzem, bo wszystkie śmieci zostaną wywiezione do Olsztyna i tam spalone. Brawo władze miasta nad Łyną, na bardzo zasłużonej emeryturze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Ben #2760374 | 83.27.*.* 10 lip 2019 22:57

  Takie ogromne i przerośnięte inwestycje niszczą turystykę na Mazurach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (22)