Wodny Świat w Giżycku i Gajewie

2019-07-05 10:00:00 (ost. akt: 2019-07-05 10:39:11)

Autor zdjęcia: Arch. Pracownia Architektoniczna www.chiliart.pl

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała do realizacji dwa projekty, które otrzymają dofinansowanie w wysokości ponad 47 mln zł. Jednym z nich jest projekt „Wodny Świat”, który ma być realizowany w Giżycku i Gajewie. Jednym elementów ma być restauracja na wodzie, w której powstanie zaangażowany jest Robert Lewandowski.
Projekt przewiduje utworzenie produktu sieciowego – „Wodnego Świata”, sieci miejsc skupionych wokół wody, gdzie każda część składowa ma budować skojarzenia z wodą. Wdrożenie projektu wzmocni świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji.

Projekt skupiony jest wokół dwóch rdzeni, stanowiących podstawę do tworzenia produktu sieciowego tj.: Świadome Wędkarstwo i Żeglarstwo — w ramach tego działania zbudowana zostanie Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej wraz z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych.

Osada Żeglarza będzie stanowić Centrum Wodnego Świata. W obiekcie tym znajdzie się Centrum rekreacji i edukacji oparte o technologie VR, gdzie w formie zabawy zdobywać będzie można wiedzę związaną z wodą. Jedną z główny atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie dla Wodnego Świata (z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej).

Kolejny element, który zostanie zlokalizowany w Osadzie Żeglarza to Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, w którym znajdą się m.in. akwarium mazurskie.

Gastronomia na Wodzie, wybudowany zostanie obiekt na wodzie, w którym będzie można zamówić posiłek z menu bazującego ma na świeżo złowionych rybach. W ramach działania zbudowana zostanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.
Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk., Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART.

Inwestycja realizowana będzie w miejscowościach Giżycko oraz Gajewo. Realizacja projektu wpłynie na wzrost zatrudnienia. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy. Zakończenie realizacji projektu planowane jest do 31 grudnia 2021 r.

„Wodny Świat”
Beneficjent: Krzysztof Lickiewicz
Koszt całkowity inwestycji: 71 704 695,00 PLN
Kwota dofinansowania: 40 727 550,00 PLN


Źródło: PARP

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szkoda Lewego #2968507 | 10.10.*.* 6 wrz 2020 10:25

  Czy to jest próbą wyłudzenia 40mln? Udziałowcy już zarabiają na projekcie, który jest markowany przez Lewego. Po prostu kolejna restauracja i to na plaży miejskiej, a z jachtów popłyną ścieki wprost na kompiących się.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Dezerter #2758782 | 89.229.*.* 8 lip 2019 06:08

  W projekcie jaka równiutka ta plaża miejska Hehe ... sukcesem jest już zburzenie tego dziadostwa Bazy Sportów Wodnych po wielu latach i być może za kolejnych 20 następnych lat będzie Wodny Świat ...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tiaaaaa #2758546 | 89.229.*.* 7 lip 2019 11:30

   proszę nie sugerować się tą wizualizacją - przygotowywany przez urzędników miejskich nowy plan zagospodarowania plaży wywraca tę koncepcje do góry nogami nie mówiąc już o tym, że ta koncepcja zakłada istnienie przejścia przez tory na ul. Zajączka, gdy za chwilę będzie ono likwidowane na rzecz przejścia pod torami na ul. Unii Europejskiej.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Miks #2758451 | 89.229.*.* 7 lip 2019 08:14

   Szybciej to mi kaktus wyrośnie na głowie. Chociaz mógłby wyrosnąc. Może coś nasi włodarze pomyslą w końcu nad scieszką rowerowa wokół Niegocina , bo strach rowerem wyjechać na drogę aby nie stracić życia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. moczykij giżycko #2758450 | 83.6.*.* 7 lip 2019 08:11

    "Świadome Wędkarstwo, . Jedną z główny atrakcji będzie symulator wędkarski " Zobaczymy jak świnia niebo!!! następny port żeglarski, a port wędkarski? Może niech powstanie osada wędkarska.

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (8)