Zachodnia Europa łamie się wobec Rosji

2019-06-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-27 15:47:49)
Rosja znowu jest pełnoprawnym członkiem Rady Europy. — Nie ma już solidarności europejskiej— mówi olsztyńska poseł Iwona Arent (PiS), która jest jednym z reprezentantów Polski w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.
— Rosja odzyskała pełnię praw w Radzie Europy, które straciła po aneksji pięć lat temu na Krym. Dlaczego, skoro w sprawie półwyspu nic się nie zmieniło. Kreml triumfuje?
— Rosja cieszy się, bo odzyskała pełnię praw w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy bez żadnych konsekwencji. Muszą tylko uregulować zaległe składki, prawie 70 milionów euro. Za powrotem Rosji byli posłowie m.in. z Niemiec, Francji, Holandii, Austrii, Belgii i Włoch. Przeciw my i delegaci z Łotwy, Litwy, Estonii, Ukrainy, Gruzji, Wielkiej Brytanii i Słowacji. Próbowaliśmy jeszcze przeforsować pewne sankcje, że np. w Radzie Europy nie mogą zasiadać delegaci z Rosji, którzy mają zakaz wjazdu do UE, czy Rosja nie będzie mogła brać udziały w misjach obserwacyjnych RE. A także, żeby Moskwa uznała wszystkie rezolucje RE w sprawie przestrzegania praw człowieka oraz aneksji Krymu, Osetii Pn., Abchazji i Naddniestrza. Nic z tego nie wyszło. Nasze wnioski zostały odrzucone. Rosja triumfuje.

— Co zaważyło o otwarciu drzwi dla Rosjan?
— Myślę, że wielki biznes, wielkie interesy typu Nord Stream, które robi się ponad naszymi głowami, ponad krajami Europy środkowo-wschodniej.

— Czy to nie jest pierwszy krok do zniesienia sankcji nałożonych na Rosję po agresji na Ukrainę?
— Myślę, że tak, że teraz UE może zdjąć sankcje, choć tu wiele też zależy od polityki Stanów Zjednoczonych. Jednak jeśli chodzi o Europę to nie mam już złudzeń, że kraje starej Unii będą się dogadywać z Rosją ponad naszymi głowami. Nie ma co już mówić o jakiejś solidarności europejskiej, sprawiedliwości. Głosowania w RE były dla Rosjan swoistym testem, jak dalej Bruksela będzie się zachowywać wobec Kremla.
— Decyzja Zgromadzenia Rady Europy to policzek dla Ukrainy
— Ogromny. W tej sytuacji Ukraina zastanawia się, czy nie wyjść z Rady Europy.
— Jeden z posłów polskiej delegacji, Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej o dziwo był za tym, żeby Rosjanie odzyskali pełnię praw w Radzie Europy.
— Po prostu pomylił się, później przeprosił za swój błąd.
Andrzej Mielnicki

Rada Europy (ang. Council of Europe, fr. Conseil de l’Europe) – międzynarodowa organizacja rządowa skupiająca prawie wszystkie państwa Europy oraz kilka państw spoza tego kontynentu. Jej głównym celem jest „osiągnięcie większej jedności między jej członkami, aby chronić i wcielać w życie ideały i zasady stanowiące ich wspólne dziedzictwo oraz aby ułatwić ich postęp ekonomiczny i społeczny” (art. 1a Statutu Rady Europy). Realizując tak określony cel, organizacja ta zajmuje się przede wszystkim promocją i ochroną praw człowieka, demokracji i współpracą państw członkowskich w dziedzinie kultury. (Wikipedia)

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej #2950052 | 89.228.*.* 19 lip 2020 12:20

  Powodem całej sytuacji nie jest fakt tego o czym nasi policy mówią tylko to że my nie znamy argumentów dlaczego. Znamy jedynie swój punkt widzenia a nikt z Was naszych przedstawicieli nie umie swobodnie porzmawiać w obcym języku żeby zrozumieć lub poprawnie zaargumentować innym politykom naszych argumentacji. Winą obarczam Was i nasze media ponieważ nie przedkładacie nic żeby mniej doświadczony Polak zrozumiał dlaczego.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Zibi #2764739 | 88.220.*.* 20 lip 2019 13:20

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Pani Arent jest piękną i mądrą kobietą. Tylko szkoda, ze jest z PiS-u.

 3. eks pisior #2760231 | 89.228.*.* 10 lip 2019 18:24

  ty to się lepiej zamknij pisowska kukiełko, społeczeństwo cię zweryfikuje jak wrócisz do Olsztyna

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 4. nos #2757555 | 83.9.*.* 4 lip 2019 18:55

  Dlaczego ta pani poseł niszczy moje komentarze prawdy się boi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 5. izo #2756520 | 83.6.*.* 2 lip 2019 20:23

  ~Cenzura - prawda się nie przeciśnie pani artel ma zawesze swoje zdanie

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (19)