Olsztyński Decathlon otwarty. Sprawdziliśmy, jak wygląda nowy sklep [ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-06-18 07:10:00(ost. akt: 2019-06-19 07:31:19)
DECATHLON

DECATHLON

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Takiego miejsca nie było ani w Olsztynie, ani w Polsce — przekonują przedstawiciele sieci Decathlon, którzy już dzisiaj o godzinie 9 otwierają swój sklep przy ulicy Dorantta.
Co decyduje o niezwykłości Decathlon Olsztyn, pierwszego sklepu sieci w naszym województwie? Poza bogatym asortymentem, w którym potrzebne wyposażenie ma znaleźć fan każdego niemal sportu, sklep jest naszpikowany także innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nie pełnią one jednak wyłącznie roli gadżetów, ale spełniają jedno podstawowe zadanie — chronią środowisko. Olsztyński budynek został zaprojektowany zgodnie z ideą eko konceptu, dzięki czemu będzie mniej energochłonny niż inne sklepy o podobnej powierzchni. Projektanci zadbali też o takie elementy, jak system odzyskiwania wody. Dzięki temu deszczówka będzie nawadniać rośliny znajdujące się na parkingu oraz charakterystyczną zieloną ścianę budynku.

Na elewacji zamontowano z kolei panele słoneczne, a na dachu - turbiny wiatrowe. Na klientów czekają też ławki solarne, które pozwalają naładować telefon i gwarantują dostęp do internetu.

DECATHLON

Tym, co ma być znakiem charakterystycznym nowego olsztyńskiego sklepu, jest też idea, na mocy której Decathlon dokłada wszelkich starań, by być dobrym sąsiadem. Jak do tego dąży? Poza tym, że zdecydowano o udostępnieniu miejsc parkingowych mieszkańcom pobliskiego osiedla, przed budynkiem znajduje się także wielofunkcyjne boisko, z którego już mogą korzystać wszyscy chętni. Co ważne, obiekt będzie podświetlany, więc fanom wysiłku fizycznego na drodze nie stanie ani czas, ani pogoda. W tym, by przeszkodą nie był także komfort, pomóc mają kolejne rozwiązania dowodzące, że sklep wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów – po treningu będzie można wziąć prysznic.

DECATHLON

Jak przypomniał lider Decathlon Olsztyn, pracownicy sieci są w stolicy Warmii i Mazur od roku i aktywnie włączają się w promocję sportu. Sieć dokłada też starań, by doradcami klientów byli specjaliści, którzy uprawiają sport i doskonale wiedzą, jaki sprzęt gwarantuje najlepszy komfort i... wyniki.

DECATHLON


A skoro o wynikach mowa... — Jestem przekonany, że jesteście skazani na sukces – zwrócił się do przedstawicieli Decathlonu zaproszony na otwarcie sklepu Piotr Grzymowicz. I dodał: — Na pewno mieszkańcy cieszą się, że mają nową, bardzo bogatą ofertę, bo olsztynianie są bardzo aktywni. Mamy też coraz więcej turystów, którzy chcą u nas rekreacyjnie spędzać swój wolny czas.

DECATHLON

Dawid Rynkiewicz, lider otwieranego dzisiaj sklepu zapewnił, że Decathlonowi po drodze z Olsztynem, ponieważ i sieć, i miasto stawiają na rozwój, który będzie uwzględniał naturę. I przypomniał, że Decathlon nie tylko odpowiada na zapotrzebowania klientów, ale także wpływa na ich proekologiczne wybory. W czasie konferencji poprzedzającej otwarcie sklepu mówiono m.in. o znaczeniu miejsc do ładowania samochodów elektrycznych, których w Olsztynie na razie nie ma zbyt wiele, ale które – jak przypuszczają przedstawiciele sklepu – mogą się pojawić wraz z poprawą infrastruktury.

dbp

DECATHLON


Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bxnx #2753203 | 89.228.*.* 26 cze 2019 16:52

  Intensywnie korzystają z boiska bo w promieniu 2 km chyba nie ma żadnego już. Było, ale zlikwidowali by postawić budynek mieszalny... A było to dokładnie na ul. Mroza 23a. Więc gdzie dzieci i młodzież miała się bawić?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. cichy wielbiciel #2750369 | 37.47.*.* 21 cze 2019 08:38

  pozdrowionka dla blondyneczki na bieżni ;)))

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Nietzsche #2749514 | 95.160.*.* 19 cze 2019 12:57

  A ja piszę ponownie z pytaniem, kto zdecydował o tym, że jest jeden wyjazd z Intermarche i Decathlon? Takie rzeczy możliwe tylko w Olsztynie. Zrobienie ronda niewiele daje, bo co pokazał wczorajszy dzień, rondo zakorkowane było straszliwie, nie można było wyjechać z osiedla bloków do późnych godzin popołudniowych.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Serio serio #2749380 | 188.146.*.* 19 cze 2019 10:06

  Niezły ubaw mam czytając komentarze. Mam w domu duzo sprzętu z Decathlonu. Rowery super stosunek cena/jakość. Ubrania niczym sie nie różnią od droższych odpowiedników. Sprzet do pływania bardzo dobre ceny. Czepki stroje dla dzieci znowu cena/jakość nie do pobicia. Narty mozna trafić w dobrej cenie na wyprzedaży. Nie ma sie co czarować ale amator ma tutaj raj. Dla pro sportowca i lansera zostanie dalej internet:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Nietzsche #2749215 | 95.160.*.* 18 cze 2019 22:02

  Co decyduje o niezwykłości Decathlon Olsztyn? Jeden wjazd dzielony z Intermarche i straszne korki na rondzie, które tam zrobili. Nawet przed godziną 20 przy wspomnianym rondzie tworzyły się takie korki, że wyjazd z osiedla bloków graniczył z cudem. Takie projektowanie możliwe chyba tylko w Olsztynie, niestety.

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (17)