Trwa II konferencja "Automatyzacja i robotyzacja przemysłu" [ZDJĘCIA]

2019-06-13 13:02:47(ost. akt: 2019-06-13 13:47:19)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Po wczorajszym dniu otwartym „Przywitaj się z robotem”, w czasie którego w Parku Naukowo-Technologicznym wiele ciekawych chwil spędziły dzieci, przyszedł czas na coś dla tych nieco starszych. W czwartkowy poranek rozpoczęła się II kobferencja z cyklu "Automatyzacja i robotyzacja przemysłu". W programie znalazło się miejsce dla panelu technologicznego, jak i biznesowego.

Alnea wraz z Grupą WM i partnerami merytorycznymi podejmują się misji edukacyjnej, aby coraz więcej firm uzyskało wiedzę, jak przystosować własną produkcję do wymagań współczesnego rynku.


— To bardzo ważna konferencja dla regionu — podkreśla Jarosław Tokarczyk, prezes Grupy WM.— Pokazujemy, że nie tylko turystyka — czyli to, co na ogół stanowi naszą siłę i czym się często chwalimy — jest ważna. Niezwykle istotny jest bowiem także rozwój przedsiębiorczości w regionie. A ten rozwój na pewno przyspiesza i wspomaga automatyzacja. My również jesteśmy przykładem firmy lubującej się w nowych technologiach, które wykorzystujemy zarówno w pracy redakcyjnej, jak i podczas procesów dystrybucji. To wydarzenie bardzo przydatne zwłaszcza przedsiębiorcom, którzy z pierwszej ręki, z ust ekspertów usłyszą o zaletach automatyzacji i robotyzacji, ale w tym roku również wszystkich zainteresowanych tymi rozwiązaniami, bo przecież przed nami najpierw dzień otwarty pt. „Przywitaj się z robotem”— przypomina Jarosław Tokarczyk.


Cel konferencji jest szeroki. — W latach 90. jako Polska mieliśmy pewien problem. Przykładem są moi rodzice, którzy mieli potężny problem z nauczeniem się obsługi komputera. To nas bardzo mocno blokowało w wielu obszarach — mówi Krzysztof Kamiński, prezes Zarządu Grupy Alnea. — Pracownicy urodzeni w latach 50. niezbyt dobrze radzili sobie z tym sprzętem, a już na pewno nie było mowy o tym, żeby coś nowatorskiego w tych obszarach wymyślać. Można więc powiedzieć, że straciliśmy całe pokolenie.
I podobnie jest teraz z robotyzacją...

— Ludzie w moim wieku — co jest niesamowite — omijają ten sprzęt szerokim łukiem, natomiast dzieci po prostu się do niego garną. Widzieliśmy to podczas Kongresu Przyszłości. Mamy więc problem z tymi, którzy w pracy będą się z tym spotykać i muszą się z tym oswoić, ale jest też drugi obszar — rozwój tej dziedziny — precyzuje Krzysztof Kamiński. — To przecież wartość dodana dla naszej gospodarki. Musimy zrobić wszystko, żeby ten obszar dynamicznie się rozwijał. Ale najpierw — co też na celu ma nasza konferencja — musimy ludzi oswoić z tą technologią.


[fbpost]https://business.facebook.com/GazetaOlsztynska/videos/418674425645924/">

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nnn #2746729 | 81.190.*.* 13 cze 2019 20:44

    ciężko było to ogłosić kilka dni wcześniej? a tak to dać plan na wydarzenie w trakcie trwania wydarzenia ehhh.... i jak zwykle fotki po wydarzeniach, a czesto by sie poszło tylko sporo ludzi nie wiedziało...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Co to za ludki ? #2746586 | 83.5.*.* 13 cze 2019 14:11

    Przykrótkie spodnie i bez skarpetek ???

    odpowiedz na ten komentarz