Ukraińskie maluchy realizowały Program Edukacji Ekologicznej

2019-06-10 07:33:15(ost. akt: 2019-06-10 07:36:34)

Autor zdjęcia: Lubomira Tchórz

Ukraińskie przedszkolaki z Bartoszyc brały udział w szeregu działań promujących proekologiczny styl życia w ramach Programu Edukacji Ekologicznej Przedszkoli oraz obchodów Dnia Ziemi.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Odbyły się również interesujące warsztaty ekologiczne, które przeprowadziła pani Nina Dekert z Zakładu Gospodarki Odpadami (ZGO) w Bartoszycach.

Podczas zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne na konkurs pn. „Odpady segreguję i czystą bartoszycką ziemię kształtuję” zorganizowanym przez ZGO w Bartoszycach.

30 maja 2019 r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbyło się podsumowanie programu i nasze maluchy miały przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Czarownica Niska Emisja”. Wiele wrażeń przedszkolaki miały również podczas zabaw z aktorami na scenie, które dotyczyły ochrony środowiska i segregacji odpadów.

Został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w którym I miejsce zajęła Maja Bakalarz i otrzymała nagrody w postaci torby ekologicznej z pięknymi kolorowymi książkami i dyplomu, zaś wszystkie dzieci za udział otrzymały dyplomy i narody książkowe. Gratulujemy!

Dzieci, realizując program ekologiczny, bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich przedsięwzięciach, których celem było zdobywanie wiedzy ekologicznej, rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do tematu związanego z segregacją odpadów i ochroną środowiska naturalnego.

Dziękujemy organizatorom za dostarczenie pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil.

um, lt


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki