Tęcza na włosach rządzi

2019-05-27 12:55:28(ost. akt: 2019-05-27 13:01:04)
W tym roku na ulicach będzie niezwykle kolorowo. A to wszystko za sprawą nowych trendów fryzjerskich. Powinniśmy też pamiętać o codziennej pielęgnacji i zabiegach. Szukamy tych, którzy najlepiej zadbają o nasze fryzury i ciało.
Co w tym roku warto mieć na głowie, żeby być modną? — W tym sezonie rządzą kolorowe i tęczowe odcienie — mówi Marta Kolesińska, właścicielka salonu fryzjerskiego „Montibello” w Biskupcu. — Dalej modne są pastele i chłodne odcienie. Bardzo modne są także blondy o odcieniach karmelu oraz kawy z mlekiem. Jeśli chodzi o długość, nie ma tu jakiegoś jednego trendu. Jest różnorodność. Na pewno jednak ważniejsze są klasyczne cięcia niż awangardowe.
Co jest passe?

— Pasemka — odpowiada. — Unikamy rozjaśniacza i widocznych refleksów. Unikamy kontrastów, kolory muszą przechodzić od najciemniejszych do najjaśniejszych.

Co byśmy zrobili bez fachowców, którzy dbają o nasze włosy i ciało? Dzięki nim możemy poczuć się jak gwiazdy. Właśnie takich miejsc, gdzie pracują prawdziwi mistrzowie urody, szukamy. Nasi czytelnicy mają nam pomóc w znalezieniu najlepszych salonów kosmetycznych i fryzjerskich w naszym regionie.
W ubiegłym roku to właśnie Marta Kolesińska została doceniona przez naszych czytelników.

Marta Kolesińska swój salon fryzjerski „Montibello” w Biskupcu prowadzi już od siedmiu lat. To nie tylko jej praca, ale także pasja, której nie zamierza porzucać.
Jej salon zdobył tytuł Mistrza Urody w kategorii salon fryzjerski w powiecie olsztyńskim. — Fajnie, że ktoś mnie docenił. Widać, że moje starania nie idą na marne. Walczyłam do końca. Udostępniłam państwa konkurs na swoim Facebooku. I dobrze wyszło! — mówiła w rozmowie z nam po zwycięstwie.
Jak jest teraz?

— Bardzo miło wspominam ten konkurs. Artykuł, który ukazał się w „Gazecie Olsztyńskiej ” stoi u mnie w salonie na honorowym miejscu — uśmiecha się. ///

Zwycięstwo w naszej akcji popchnęło panią Martę do kolejnych sukcesów. — Zostałam liderem opinii w marce „Montibello” — mówi z dumą. — Jako że w Polsce jest kilka takich osób, to dla mnie szczególne wyróżnienie. Zostałam też ambasadorem tej marki.

Z kolei tytuł Mistrza Urody powiatu olsztyńskiego w kategorii salon kosmetyczny w ubiegłym roku zdobył salon urody „Lena Beauty” również z Biskupca.
Magdalena Kozoń, właścicielka, przyznała, że to było to dla niej olbrzymie zaskoczenie.

— To dla mnie szczególne wyróżnienie i dowód na to, że doceniono naszą pracę — mówiła w rozmowie z nami. — Bardzo się cieszę! Do konkursu zgłosiła mnie jedna z klientek.

Dbanie o urodę klientów i ich zadowolenie to priorytet pracowników salonu.
Ale Magdalena Kozoń stara się także, żeby klienci w salonie mogli po prostu się zrelaksować. Dlatego „Lena Beauty” to szczególne miejsce. Klienci przychodzą tu zadbać o siebie i wyciszyć się. Dla „Lena Beauty” było to podwójne zwycięstwo. Salon zdobył również pierwsze miejsce w regionie (ex aequo na podium znalazł się Gabinet Kosmetologii Estetycznej Medi-Derm z Lidzbarka Warmińskiego).

Znów startujemy z konkursem na najpopularniejszy salon fryzjerski oraz najpopularniejszy salon kosmetyczny. Nasza akcja trwa od dziś do 30.06.2019 r. W konkursie mogą brać udział wyłącznie lokale z obszaru województwa warmińsko-mazurskiego.

Tytuły "Mistrza Urody" w kategoriach najpopularniejszy salon fryzjerski oraz najpopularniejszy salon kosmetyczny w danym powiecie (powiat olsztyński i Olsztyn oraz powiat elbląskim i Elblągu tworzą wspólne kategorie) otrzymają lokale, które uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów.
Tytuły zostaną przyznane w tych powiatach (wspólnie w powiecie olsztyńskim i Olsztynie oraz powiecie elbląskim i Elblągu), w których będzie pięć i więcej zgłoszeń. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń lokale uczestniczą tylko w klasyfikacji regionalnej.

Tytuły regionalne (województwo warmińsko-mazurskie) w obu kategoriach otrzymają te lokale, które uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Głosowanie rozpoczyna się w momencie zgłoszenia pierwszego zakładu i trwa do godziny 23.59 dnia 30.06.2019 r.

Aleksandra Tchórzewska