XIV Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana Pawła II

2019-05-27 10:14:33 (ost. akt: 2019-05-27 10:29:37)

Autor zdjęcia: Archiwum Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliczkach

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana Pawła II. Wzięło w nim udział 19 uczestników z siedmiu szkół powiatu oleckiego.
Czternaście lat temu Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliczkach po raz pierwszy zaprosiło młodzież z powiatu oleckiego do wzięcia udziału w konkursie recytatorsko – muzycznym poezji patrona swojej szkoły. W tym roku w symboliczny sposób zakończono przedsięwzięcie pod szyldem tej placówki, co nie oznacza, że nie będzie ono kontynuowane, wręcz przeciwnie, o czym zapewnił dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego - Marek Dobrzyń, rozpoczynając spotkanie.
Konkurs skupiał młodych uczestników przedstawiających interpretacje tekstów Jana Pawła II na wysokim poziomie, które poruszały zebranych i zmuszały do głębokich refleksji, co podkreśliła przewodnicząca tegorocznej edycji – Zuzanna Hołubowicz, konsultant oleckiej filii W-MODN w Olsztynie.


Czternasta edycja konkursu odbyła się 17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach. Na zaproszenie organizatorek – Jolanty Motulewicz i Bożeny Dobrzyń - konkurs zgromadził 19 uczestników z siedmiu szkół powiatu oleckiego: Szkoły Podstawowej nr 2 w Olecku, SP 3 w Olecku, SP 4 w Olecku, SP w Kowalach Oleckich, SP w Judzikach, SP w Świętajnie oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wieliczkach.

Swoją obecnością zaszczycili zgromadzonych wójt gminy Wieliczki Jarosław Wiesław Kuczyński, proboszcz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Antoni Sawicki, dyrekcja szkoły – Marek Dobrzyń i Sylwia Balińska, przewodnicząca Rady Rodziców – Marta Gładyszewska oraz dyrektor GOK Małgorzata Bartoszewicz.

Zanim młodzież stanęła w szranki konkursowe, uczennice z Wieliczek: Roksana Żukowska, Natalia Baranowska, Katarzyna Wasilewska, Zofia Kozłowska oraz Martyna Gorlo zaprezentowały krótkie wprowadzenie, w tym roku skupiające się wokół nauczania Jana Pawła II o Duchu Świętym. Po tym rozpoczęły się zmagania konkursowe, nad przebiegiem których czuwały konferansjerki: Sylwia Żukowska i Edyta Olenkiewicz, wspierane przez odpowiedzialnych za dźwięk Patryka Paczyńskiego i Krystiana Andrzejewskiego.

Komisja w składzie: Zuzanna Hołubowicz, Jolanta Grędzińska – Kosiorek, Małgorzata Burba oraz Wiesława Modzelewska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji ustaliła laureatów XIV Powiatowego Konkursu Recytatorsko -Muzycznego Poezji Jana Pawła II:

- kategoria: poezja recytowana
1. Julia Dębowska z SP w Świętajnie przygotowana przez Agnieszkę Zakrzewską,
2. (ex aequo) Jakub Mackun i Agnieszka Majewska z SP 4 w Olecku przygotowani przez Annę Karolinę Szyłkiewicz oraz Annę Klimasarę,
3. (ex aequo) Julia Naruszewicz z SP w Kowalach Oleckich przygotowana przez Ewę Urbanowicz oraz Julia Szlaszyńska z SP w Olecku przygotowana przez Agnieszkę Kopycką

wyróżnienia:
Miłosz Sienkiewicz z SP w Judzikach przygotowany przez Agnieszkę Łaskowską,
Weronika Ciska z SP w Świętajnie przygotowana przez Agnieszkę Zakrzewską,
Kinga Sosnowska z SP w Kowalach Oleckich przygotowana przez Zbigniewa Sieńko.

kategoria: poezja śpiewana
1. Weronika Kołodzińska z SP w Kowalach Oleckich przygotowana przez Zbigniewa Sieńko
2. zespół w składzie: Katarzyna Witkowska, Izabela Rutkowska, Natalia Rant z SP 3 w Olecku przygotowany przez Jolantę Gierak
3. Magdalena Miławicka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wieliczkach przygotowana przez Renatę Lau.
wyróżnienie:
Oliwier Gulbierz z SP w Kowalach Oleckich przygotowany przez Zbigniewa Sieńko

Dziękując komisji konkursowej, dyrekcji szkół, cichym sponsorom, nauczycielom przygotowującym i przede wszystkim uczestnikom, tym wszystkim, dzięki którym odbył się tegoroczny konkurs, już dziś zapraszamy na XV edycję w 2020 roku, kiedy będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kiedy i gdzie #2750578 | 83.9.*.* 21 cze 2019 15:55

  a o dniu wiatraka dowiemy sie dzień po , jakieś nowe zwyczaje zapyziała gmina

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jakie to miłe #2741928 | 83.9.*.* 3 cze 2019 20:06

   " Swoją obecnością zaszczycili zgromadzonych wójt gminy Wieliczki Jarosław Wiesław Kuczyński, proboszcz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Antoni Sawicki, dyrekcja szkoły – Marek Dobrzyń i ... " Nic ująć nic dodać, trójca była, czego chcieć więcej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. wsiowy #2741136 | 83.31.*.* 1 cze 2019 07:18

    Jarek , Marek , ks. Antoni i jeszcze kilku , to ludzie kariery i pieniądza i nic więcej . Lenarty niech będą wam przykładem , tam ludzie wiedzą jak wspólnie można się bawić , kultura i wspólnota , tak jest wszędzie a dla nas to ciemna magia . Po jakiego H. jest ten GOK. trochę coś tam zrobią dzieciom , babcie trochę pośpiewają smętnych pioseneczek i to wszystko . Zebranie w poniedziałek , wszystko już ustalili pieniądze rozparcelowali a na zebraniu będą wciskać kit Mareczek Jareczek to mistrze w tej materii .

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Kiedyś to było ... #2740060 | 83.6.*.* 29 maj 2019 19:05

     Kiedys było tak, że Maro nie kochał Antoniego, a Antoni Maro, wszyscy to wiedzieli ale teraz jako gorliwi katolicy i interwencja głównego katechety z Ełku udają, że wszystko jest OK

     Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     1. Ze też Maro #2739904 | 164.127.*.* 29 maj 2019 14:42

      żadnej poezji nie stworzył? To taki zdolny Łysol...

      Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

     Pokaż wszystkie komentarze (6)