Nowi zawodnicy, czyli wyższy poziom kolejnego turnieju Grand Prix Górowa Iławeckiego

2019-04-09 08:45:37(ost. akt: 2019-04-09 08:56:58)

Autor zdjęcia: Kamil Obarzanek

W sobotnich zawodach nr 2 wystartowało 35 zawodników, w tym aż 18 nowych, w stosunku do marcowego turnieju nr 1. Turniej nr 2 został uznany przez samych uczestników jako jeden z najbardziej wyrównanych w historii górowskiej Grand Prix.
Patrząc na poziom oraz intensywność gier można było dostrzec pod koniec zawodów niemal skrajne wyczerpanie u niektórych. Najlepszym przykładem zaciętości spotkań była rywalizacja Pawła Deski i Jakuba Waciaka, którzy w sobotnich zawodach zmierzyli się z sobą aż czterokrotnie. Stan rywalizacji pomiędzy nimi był remisowy 2:2, ale obydwaj grający ofensywnie tenisiści dali pokaz widowiskowej i emocjonującej sportowej walki.

Konkurencje chłopców ze szkoły podstawowej oraz kobiet obsadzone były tylko jednoosobowo i siłą rzeczy po 30 pkt dopisali sobie Szymon Pupel z Kętrzyna i debiutująca w zawodach Magdalena Kowalczyk z Oleśnicy. Aby nie oglądać turnieju z pozycji widza, wystartowali oni w kategoriach wiekowych z mężczyznami.

Rywalizację do lat 40 wygrał Marcin Wróblewski z Lidzbarka Warmińskiego przed reprezentującym Ostródę Pawłem Deską i Jakubem Waciakiem z Górowa Iławeckiego.

W przedziale wiekowym 40-50 lat najlepszym okazał się Sebastian Główczyk z Olsztyna przed Danielem Buczyńskim z Płoskini i kolejnym olsztynianinem — Krzysztofem Ługowskim.

W kategorii powyżej 50. roku życia zwyciężył kolejny olsztynianin Edmund Kuczyński przed Januszem Głębockim z Górowa Iławeckiego oraz debiutantem Zbigniewem Kreftem z Olsztyna.

Kategoria open to kolejne zwycięstwo Marcina Wróblewskiego przed Sebastianem Główczykiem i Pawłem Deską.

Następne zawody rozegrane zostaną 11 maja.

Andrzej Markowski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. organizatorzy #2716953 | 185.138.*.* 14 kwi 2019 21:47

    Tak, wszystkie Panie - obok swojej kategorii - są również sklasyfikowane przy kategoriach męskich. Powyższe wynika z faktu, iż bardzo mało startuje kobiet. Właśnie na prośbę Pań, zostało im umożliwione startowanie razem z mężczyznami. Chodzi tu tylko i wyłącznie o stworzenie Paniom możliwości pogrania. Turniej jest dla zawodników i dlatego staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Zależy nam aby Górowo Iławeckie było pozytywnie postrzegane przez innych.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ? #2716628 | 141.0.*.* 14 kwi 2019 10:21

    Czy w kategorii mężczyzn startowały kobiety? Bo widnieją na listach ich nazwiska.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)